Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Tizenhárom évvel ezelőtt privatizálta az Orbán-kormány az addigra megmaradt tizenkét állami gazdaságot úgy, hogy az MNB-n keresztül bérbe adta ötven évre a kormány által kijelölt körnek. Az erről szóló szerződéseket szeretné végre megnézni az LMP.
Lengyel Szilvia szerdán keresetet nyújt be a Fővárosi Törvényszéken, hogy így juthasson hozzá annak a 12 volt állami gazdaságnak a földhaszonbérleti szerződéséhez, amelyeket 2001-ben „botrányos körülmények között privatizált az első Orbán-kormány” - ezt az LMP képviselője jelentette be budapesti sajtótájékoztatóján. Azt is elmondta, hogy még novemberben fordult az ügyben a Nemzeti Földalapkezelő Szervezethez (NFA), de kérése ellenére nem jutott hozzá az adatokhoz.
A rendszerváltozáskor 129 állami gazdaság volt az országban, mondta, amelyeknek háromnegyedét az Antall- és a Horn-kormányok alatt privatizálták. Az első Orbán-kormány 2001-ben úgy döntött, hogy a maradékból tizenkettőt privatizál, méghozzá úgy, hogy azokat tíz helyett ötven évre lehetett birtokba venni. A kormány akkor kötelezte az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt.-t (ÁPV Rt.), hogy ezeket a gazdaságokat ellentételezés nélkül adja át a Magyar Nemzeti Banknak - folytatta. Az MNB pedig ezt követően pályáztatás nélkül a „kormány által kijelölt kör” számára értékesítette tovább a területeket - jelentette ki.
Lengyel Szilvia hangsúlyozta, hogy ötvenezer hektárról van szó, a bérleti szerződések még mindig nem nyilvánosak.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.