Itt az új szövegszerkesztő, ami ingyenes és ráadásul szuperbiztonságos
Az elsősorban a biztonságos e-mailezésről ismert Proton szövegszerkesztője a felhőben fut, böngészőből bárki elérheti.
Az elsősorban a biztonságos e-mailezésről ismert Proton szövegszerkesztője a felhőben fut, böngészőből bárki elérheti.
Az adatvédelemre fókuszáló svájci Proton cég végpontok között titkosított felhőalapú tárhelyét a windowsos gépek használói mellett a macesek is elérhetik, illetve minden okostelefonos platformhoz is van hozzá alkalmazás.
Nem csak megfizethetőbb, de biztonságosabb és környezetbarátabb is az ausztrál RMIT Egyetem kutatói által készített protonakkumulátor, amely idővel a jelenleg használatos lítium-ion telepek helyébe is léphet.
A digitális lét szükséges, de nem túl kedvelt velejárói a jelszavak. Miután szinte lehetetlen megjegyezni a valóban erős jelszavakat, vagy engedünk a csábításnak, és elcsépelteket használunk, esetleg minden oldalon ugyanazt a pár karaktert, vagy rászánjuk magunkat egy jelszókezelő használatára. Itt van most egy újabb lehetőség, a Proton ugyanis ingyenessé és bárki számára elérhetővé tette ígéretes jelszómenedzserét.
A Dongfeng és az SAIC után a Geely modelljei is elérhetők lesznek a magyarországi piacon, testközelből ismerkedtünk meg az első itthoni modellel, egy trendi elektromos szabadidő-autóval.
Az anyagi világ egykor legkisebbnek gondolt építőkövei az atomok, amelyekről a 20. század folyamán kiderült, hogy tovább oszthatók.
A korábbi pletykákkal ellentétben életben marad a Smart márka, de nagyon más lesz, mint eddig volt.
A Geely kínai autógyártó fejlesztési beruházásai Malajziában és a brit Lotus Carsban.
Lehet bátornak nevezni, de a „vakmerő őrült” kifejezés talán jobban illik arra a malajziai fiatalemberre, akinek mutatványa az utóbbi napokban meghökkentette a videómegosztó portálok közönségét…
A legújabb mérések szerint a proton, az atommag pozitív töltésű részecskéjének sugara négy százalékkal kisebb, mint a korábbi kísérletek alapján feltételezték a fizikusok; a felismerés új elemi részecskék és erők felfedezéséhez vezethet.
Privát trauma, összeomlás és fejlődéstörténet, törvénytelen-könyörtelen történelmi igazságtétel, zsákmányszerzésen alapuló újrafelosztás, elit- és kultúraváltás okozta düh. A Szégyen a Trafóban.
Újra megmérték a fizikusok a protont, az anyag egyik alapvető építőkövét. A pozitív töltésű elemi részecske, amely az atommagokban található (sőt a hidrogén esetében az egyetlen részecske a magban), az eddig hittnél kisebb. Éppen ezért a kvantumelmélet egyik részterületét korrigálni is kell a Spiegel Online szerint.
A látható világegyetemet alkotó pozitív töltésű szubatomi részecskékről, a protonokról kiderült, hogy méretük négy százalékkal kisebb, mint azt korábban gondolták - olvasható a Nature című tudományos szaklapban megjelent tanulmányban.
Egyéves késéssel ugyan, de sikerült a rekorddöntés a genfi CERN, az európai atomkutató központ munkatársainak. A Nagy Hadronütköztetőben (LHC) ugyanis hétfőn sikerült ezermilliárd elektronvolt, azaz 1 TeV energiára gyorsítani a protonsugarakat.
Újrandítása után, hétfőn végre sikeresen befejeztek egy műveletet a fizikusok és a mérnökök a genfi nagy hadronütköztetőben (LHC) - írja a New York Times. Az eseményre éveket kellett várni, hiszen a világ legdrágább tudományos létesítményéről a beruházás kezdetétől fogva szinte csak rossz hírek érkeztek.
A New York Times hosszú cikket írt Mildred Cohnról, akinek munkássága nagyban hozzájárult az MRI, vagyis a magmágneses rezonancián alapuló diagnosztikai berendezés kifejlesztéséhez. Az október 12-én 96 évesen elhunyt Cohn másik eredménye az ATP molekula viselkedésének feltárása volt. Az ATP a sejtek egyik legfőbb energiaforrása.