Az ön párkapcsolatában kinek van több hatalma?
A párkapcsolatok többsége a hatalom tekintetében is a mindkét fél számára elfogadható egyensúlyra törekszik, a probléma ott szokott felmerülni, amikor a felek mást és mást gondolnak elfogadhatónak.
A párkapcsolatok többsége a hatalom tekintetében is a mindkét fél számára elfogadható egyensúlyra törekszik, a probléma ott szokott felmerülni, amikor a felek mást és mást gondolnak elfogadhatónak.
Sokkal több szép és jó dolog történik velünk, mint égbekiáltó rossz, de a negatív tapasztalás a sötétségbe vihet minket. Engedjünk ennek az erőnek?
Néhány kommunikációs tipp önmagunknak, ha fejleszteni szeretnénk a párunkkal való viszonyt.
Nem csak a kicsik – a szülők is.
Miként állította át egy kisvárosi rabbi a Ku-Klux-Klan egy regionális vezetőjét apró "szeretetmorzsák" adagolásával? Cikkünkben Jonah Berger marketingprofesszor Katalizátor című könyvéből olvashatnak egy megindító esettanulmányt.
A gyermekek mindig megérzik, ha valamit nem mondanak el nekik, az űrt pedig a saját fantáziájukkal töltik ki – amivel senki nem jár jól. A HVG Extra Pszichológia Szalon legutóbbi kerekasztal-beszélgetésén Szél Dávid pszichológus arra kereste a választ, honnan erednek a tabuk, és hogyan oldhatjuk fel őket.
„Nincsenek titkaink egymás előtt” – a kutatások nem ezt mutatják.
Döntéseinket, cselekedeteinket gondolkodási csapdák tucatjai befolyásolják, észrevétlenül, nap mint nap. Ha tisztában vagyunk velük, és megtanuljuk őket felismerni a saját életünkben, nehezebb lesz megvezetni minket.
Megjelent a Férfiak gyermek nélkül című könyv, amelynek bemutatóján a szerző és a meghívott szakértők többek között arra keresték a válaszokat, hogy a férfiak miért beszélnek nehezebben a gyermektelenségről, illetve miért nem igaz, hogy ők a „sírba viszik magukkal” a megtermékenyítő-képességüket.
Tanács Eszter Férfiak gyermek nélkül című könyvének megjelenése kapcsán nemrég Gyermek nélkül címmel pályázatot hirdettünk: öröm volt olvasni a több mint 100 őszinte, érzékeny történet. Most az egyik első helyezett, Lilla írását olvashatjátok – az elkövetkezendő hetekben pedig további pályázatokat adunk közre.
Kínos beszélgetések, netán viták, sőt összeveszések. Miért történik mindez? Hogyan lehet elkerülni? És elkerüljük-e egyáltalán? Nógrádi Csilla pszichológus írása.
Az átverésnek, intrikának, hazugságnak, füllentésnek, fondorlatnak, félrevezetésnek és manipulációnak szinte végtelen formája és motívuma van. De miért csináljuk ezt egymással?
Fogadjuk el, hogy nincs élet félelem nélkül, de nincs félelem, amivel ne vehetnénk fel a harcot. Sőt, a félelmeink akár az önismeretben is segíthetnek - javasolja Belső Nóra. Szerkesztett részlet a pszichiáter szakorvos Félelem, szorongás, pánik című könyvéből.
Nem vagyunk könnyű helyzetben, ha fel akarjuk venni a kesztyűt a szorongásunkkal: még ki sem jöttünk a pandémiából, máris egy háborús helyzetbe csöppentünk. A HVG Extra Pszichológia Szalon vendége Dr. Belső Nóra volt, akinek Félelem, szorongás, pánik – Hogyan találjuk meg a kiutat? című új kötete sajnos nem is lehetne aktuálisabb.