#rágalmazás

„Orbán janicsárja lyukra futott” – egymásnak esett Magyar Péter és Kubatov Gábor

Rágalmazás és becsületsértés miatt jelentette fel Magyar Pétert a Fidesz alelnöke, Kubatov Gábor, de a bíróság jogerősen a Tisza Párt elnökének adott igazat – erről az ellenzéki politikus számolt be pénteken közösségi oldalán. Magyar korábban Kubatovra vezette vissza az ellene indult lejáratókampányt, amelyben a volt barátnője is részt vett. A fideszes politikus a bejelentésre reagálva egy olyan papírt vett elő, amely az ügyük egy másik, polgári peres szálát érinti, de még csak abból sem következik semmi.







Pert nyert a DK politikusa Bayer Zsolt felesége ellen

Sebián-Petrovszki László hozta nyilvánosságra azokat a szerződéseket, amelyekből kiderült: a Bayerné által vezetett Országos Vérellátó versenyeztetés nélkül, a tender útján elérhető magasabb ár alatt adta el magyarok vérplazmáját magáncégeknek.












Valós problémára adott tipikus fideszes válasz a rágalmazás büntetéséről szóló törvényjavaslat

Egy fideszes törvényjavaslat kivételezett helyzetbe hozná a médiát azzal, hogy míg a sajtótermékeken és a médiaszolgáltatásokon keresztül elkövetett rágalmazást és becsületsértést nem büntetnék, ha mindezt egy blogon vagy a közösségi médiában követné el valaki, az ellen továbbra is vádat lehetne emelni. Jogvédők egyébként régóta szorgalmazzák, hogy ne legyen büntethető a rágalmazás és a becsületsértés.