A Harry Potter-univerzumból igazol a Csillagok háborúja
A Harry Potter és az elátkozott gyermek című könyvet színpadra alkalmazó író dolgozik az egyelőre utolsó számozott, azaz a kilencedik Star Wars-mozi forgatókönyvén.
A Harry Potter és az elátkozott gyermek című könyvet színpadra alkalmazó író dolgozik az egyelőre utolsó számozott, azaz a kilencedik Star Wars-mozi forgatókönyvén.
Sam Shepard olyan sikeres filmekben játszott, mint az Augusztus Oklahomában, a Butch Cassidy visszatér, A Pelikán ügyirat vagy Acélmagnóliák.
A rendező úgy érzi, rosszul döntött, hogy mindig hazajött külföldről, mert fontos lenne egy olyan közeg, ahol lehet tanulni, nem találnak halottat egy kórház vécéjében, és ahol nem zárnak be egészségügyi intézményeket.
Vége a találgatásoknak: a Han Solo fiatal éveit bemutató film kirúgott rendezőinek helyét a többek közt az Egy csodálatos elme, az Apollo–13 és A Da Vinci-kód rendezéséről ismert Ron Howard veszi át.
Spike Lee nélkül feleannyit sem tudnánk a fekete Amerikáról, ráadásul a 60 éves rendezőnek tényleg a vérében van a filmezés. Készített már életrajzi mozit polgárjogi ikonról, hangulatjelentést a 9/11 utáni New Yorkról, rendhagyó túszdrámát sztárokkal és musicalt az amerikai fegyverkérdésről. Portrénkban végigmegyünk Lee – botrányoktól sem mentes – karrierjének legfontosabb állomásain.
Majdnem padlóra küldték a Színművészetit – állítja Ascher Tamás, aki saját rektori időszaka sikerének tartja, hogy ezt megakadályozta. Úgy véli csak önálló véleménnyel rendelkező, független lelkű és a politikai színtéren is jó ízlést tanúsító fiatalokból lesz valódi művész, ám erre most nincs kereslet.
Herendi Gábor a Valami Amerika-filmekkel és a Magyar vándorral összesen több mint egymillió nézőt vonzott a moziba, most a 3 milliárd forintból készült Kincsem jövő heti premierjére készül. A rendező elmesélte, mi köze Guy Ritchie-nek a Kincsemhez, hogyan került Fluor-dal a 19. századi történetbe, és hogy mi lesz a Valami Amerika 3-mal. Interjú.
J.J. Abrams az utóbbi években a legnagyobb filmes univerzumok között ugrált, de most azt mondja, inkább valami eredetire koncentrálna ezentúl.
Vasárnap délután elhunyt Szőke István Jászai Mari-díjas rendező. Halálhírét felesége és lánya erősítette meg a Facebookon hétfő délután. 74 éves volt.
A nyolcvanas-kilencvenes évek vígjátékmesterének filmjeit a mai napig agyonjátsszák a tévében, elég csak a Juniorra, az Ikrekre vagy az Ovizsarura gondolni.
Megszállott idealista, akitől féltették a londoni olimpia megnyitóját, mégis olyat hozott össze ott is, mint a filmjeiben: már a nyitójelenetben beránt egy titokzatos helyre, ahonnan a varázslat végéig képtelenek vagyunk szabadulni. Elrángatott már minket skót heroinisták mocskos szobáiba, indiai gettóba és Steve Jobs gondolataiba is. Danny Boyle, a britek Tarantinója 60 éves lett, itt volt az idő, hogy rangsorba szedjük mozifilmjeit.
A hullaház szimbolikus terében jeleníti meg a világirodalom egyik leghíresebb krimijét a Vígszínházban már a harmadik darabot színpadra állító cseh rendező, Michal Docekal. Interjú.
A cápával megteremtette a nyári blockbuster fogalmát, a Harmadik típusú találkozásokkal megváltoztatta a sci-fik színterét, az E.T.-vel új alapokra helyzete a családi mozit, az Indiana Jones-szal újra divatba hozta a kalandfilmeket, a Jurassic Parkkal pedig addig soha nem látott látványt tárt a nézők elé. És akkor még az igazán komoly filmjeiről még nem is beszéltünk.