Majdnem fullon vannak a hazai gáztárolók, nem lesz hiány idén
A kormány közlése szerint már nyárra elérte az előírt feltöltési arányt Magyarország.
A kormány közlése szerint már nyárra elérte az előírt feltöltési arányt Magyarország.
Három is lesz belőlük.
Már a fideszesek harmada is úgy gondolja, hogy a kormány a hibás és nem a szankciók.
Mélyen áron alul kell értékesítenie a vizet nekik, innen a veszteség. A főpolgármester két miniszternek is levelet írt, hogy ha nem csinál valamit az állam, felmondják az állami tulajdonú szolgáltatók szerződéseit.
Orbán Viktor szerint azonban a stabilitás jobb, mint az ingadozás.
A GVH még nem döntött, indítson-e vizsgálatot a számlákon jelzett rezsicsökkentési spórolás miatt, a Népszava pedig úgy számolt, hogy ha extrém magas világpiaci árral is kalkulálnánk, akkor sem jönne ki több számlán az összeg.
6,3 milliárd betárolt köbméterrel fordulunk rá a fűtési szezonra.
Van, aki jól is jár ezzel.
Rendületlenül csökken az orosz importgáz ára, de közben a hazai lakossági gáztarifák már egy éve be vannak betonozva, így a túlfogyasztók ebből semmit sem éreznek meg.
A G7 számításai szerint uniós országok közül az elmúlt hónapokban is Magyarországra érkezett a legdrágábban az orosz gáz. Így hiába lett olcsóbb, ez még kevés a rezsicsökkentéshez.
A két állam a vállalkozásokat támogatja így, ezért most késhegyig menő vitát folytatnak Brüsszellel, mert attól tartanak, hogyha megszüntetik, akkor sok cég emigrál olyan országokba, ahol olcsóbb az energia.
Ki kell adni, hogyan számolják a vízdíjakat, ez pedig akár egy, a kormány ellen indított kártérítési per alapja is lehet.
Nyolc színben tesztelték a Stanford Egyetem szakemberei az új festéküket, amellyel jelentősen csökkenteni lehet az épületek hűtési-fűtési kiadásait a jövőben – ráadásul nem csak épületekben lehet alkalmazni.
A tavalyi nettó 74 millió forint után erre az évre összesen már 200 milliót terveztek be távhőre, villanyra és gázra Novák Katalin államfő hivatalában. A szolgálati autók benzinköltsége is emelkedik, de például az állami kitüntetések legyártása egy kicsit olcsóbb lett tavaly óta.
A kormány fűt-fát megígért az uniós helyreállítási alap forrásaiért cserébe, a megszorításokat az EU-ra fogja, de azért nem rohan a vállalások végrehajtásával, nem titkolva, hogy a reform egyes esetekben nem jelent majd többet egy hatástanulmány elkészítésénél.
Energiaspórolásra ösztönzés helyett megint pazarlásra noszogatná a lakosságot az Orbán-kormány minap közzétett tervezetcsomagjának rezsireformáló intézkedése. A kabinet a RepowerEU-forrásokért fűt-fát ígér Brüsszelnek, de a koncepció java része tényleg jónak tűnik. A lakásfelújítási program viszont továbbra is mostohagyerek: már a terve is csak a kirakatba jó.
Ugyan ezt egyelőre más fórumon nem kommunikálták, ám az Európai Bizottság számára összeállított helyreállítási terv új anyagából kiderül, hogy a kormány olyan konstrukcióban gondolkodik, ami lehetővé tenné a lakosság számára, hogy dinamikus árképzés szerint vehesse az áramot a rezsivédett, jelenleg 2523 kWh-s éves fogyasztás mennyiségén felül.
Van, aki úgy is piaci árat fizet, hogy nem éri el az átlagfogyasztást.
Az EP Energiügyi Bizottsága elfogadta álláspontját a megfizethetőbb és fogyasztóbarátabb villamosenergia-piacra vonatkozó tervekkel kapcsolatban, a magyar kormánypárt azonban az ellenszavazók között volt. Ez azt is jelenti, hogy a Fidesz a kiszolgáltatott fogyasztók esetében sem tiltaná az áram kikapcsolását.
Az agglomeráció folyamatos népességnövekedése az elmúlt időszakban vízszolgáltatási problémákhoz vezetett. Ezzel együtt a hatósági árszabályozás, az energiaárak növekedése, a közműadók emelése és a növekvő forráshiány súlyos kompromisszumokra kényszeríti a szolgáltatókat.