Mindössze 0,04 mm³-es a világ legkisebb „számítógépe”, egy rizsszem is hatalmas mellette
Nem sokáig örülhetett rekordjának az IBM, az amerikai Michigani Egyetem kutatói alulmúlták az 1 mm x 1 mm-es számítógépük méretét.
Nem sokáig örülhetett rekordjának az IBM, az amerikai Michigani Egyetem kutatói alulmúlták az 1 mm x 1 mm-es számítógépük méretét.
Vajon mit szólnánk, ha kiderülne, hogy egy betegség miatt csak három hónap van hátra az életünkből? Mihez kezdenénk? Meddig mennénk el a gyógyulásért? Tari Katalin a végsőkig elment. Hite, kitartása és a klinikai orvostudománynak hála már öt év telt el azóta, hogy legfeljebb 3 hónapot jósoltak neki.
Radikálisnak tűnő ötletektől az egészségügyi problémákon át számos területtel foglalkozik az Amazon berkein belül működő, Grand Challenge néven illetett speciális csapat, melynek nem kisebb célja van, mint megoldást találni a világ jelenlegi és várható kihívásaira.
Tíz másodperc alatt azonosítja a rákos szövetet egy toll formájú kézi műszer, 100-ból 96 esetben pontosan diagnosztizál.
Az 57 éves Roberto Romeo hosszú éveken át dolgozott olyan munkakörben, ahol sokat kellett telefonálnia, mielőtt 2010-ben pedig agydaganatot találtak diagnosztizáltak nála. A tudományos világban óvatosan megközelített témában a bíróság meglehetősen határozottan foglalt állást.
"Én rákkutató vagyok harminc éve, uram" - mondta a kuruzslásért elítélt Dávid Tamás. Meg fogja támadni az ítéletet.
Miközben a sejtfiatalodásért elsődlegesen felelős folyamat azonosításáért néhány hete orvosi Nobel-díjat kapott egy japán kutató, addig egy szegedi laboratóriumban egészen elképesztő eredményekre jutottak. Sikeres kísérlettel bizonyították: nemcsak, hogy képesek indukálni és meghosszabbítani a sejtek fiatalodási képességét, de ezzel több tucat olyan öregkori betegség megelőzésére és kezelésére is képesek, mint a rák egyes fajtájai, az Alzheimer-kór vagy az izomsorvadás.
A cég azt ígéri, hogy a modern tudományos rákgyógyítást olyan biokémiai eljárással tudja hatékonyabbá tenni, amivel megnyithatja az utat a tumorok széles spektrumának eredményes kezelése felé.
A nap hírei - amiről ma este beszélnek. A Kúria szembeszállt a kopaszokkal (és azokkal, akik őket mozgatják). Orbán aszerint beszél a Merkelről, hogy éppen kihez szól - másképpen a közrádióban, megint másképpen egy bajor politikus előtt. Budapestnek új szlogene van, frappáns, nézzék meg! Bizakodnak a rákkutatók, remélik, hogy a betegség Achilles-sarkát fedezték fel.
Amíg ön alszik, a telefon a szakemberek által begyűjtött minták elemzésével segíti a rákkutatást. És ehhez semmilyen különleges ismerettel nem kell rendelkeznie, elég csak egy alkalmazást letölteni.
Feltűnő volt, hogy az elefántoknál alig jellemző a rákos megbetegedés, ezért két kutatócsoport is megvizsgálta a génjeiket. Ugyanarra a fontos következtetésre jutottak, ami akár az embereken is segíthet.
A megbetegedésben és a halálozásban Magyarország a világ élvonalában van, a rákbetegek gyógykezelésében azonban szinte ügyet sem vet a nemzetközi sztenderdekre, tapasztalatokra – írja az e heti HVG.
Egy 2011 óta zajló ügy újabb állomása, hogy a versenyhivatal 5 millió forintra bírságolta a gyógyombák kereskedelmével foglalkozó Max-Immunk Rák és Immunkutató Kft. A cég vezetője "hajmeresztőnek, abszurdnak" nevezte a döntést, és közölte, valószínűleg megfellebbezik az ítéletet.
Egy svéd kutatás 25 éven át vizsgált 29 ezer nőt, amelyből kiderült: az ülőmunka és a mozgáshiány sokkal nagyobb eséllyel okoz mellrákot vagy cisztát.
Egy amerikai kutatás bizonyította, hogy a bombakereső kutyák elképesztő pontossággal képesek jelezni, ha egy férfinak prosztatarákja van.
A Parkinson-kór és a rák kutatásának eredményeiért, valamint a szervezet hibás fehérjét kimutató folyamatainak feltárásért kapta meg öt tudós a Lasker orvosi díjat – jelentette be a Nobel-díj előszobájaként emlegetett amerikai elismerést gondozó alapítvány hétfőn New Yorkban.
Egy japán és egy amerikai immunológus kapta megosztva a biofarmakológiai tudományok kategóriájában először odaítélt tajvani Tang-díjat, amelyet egy helyi üzletember alapított a Nobel-díj "kiegészítéseként" a le nem fedett szakterületek kiemelkedő képviselőinek elismeréséhez.
Tizenkilenc éves korában meghalt Stephen Stutton, aki olyan embereket állított a rákkutatás ügye mellé, mint David Cameron, vagy Simon Cowell, az X-Faktor alapítója.
Egy minden szempontból különleges játék került a héten az App Store-ba és a Google Playbe. Ha játszunk vele, akaratlanul is segítjük a rákkutatókat.
Az amerikai tinédzser családja közeli barátja elvesztésekor az interneten kutatott a hasnyálmirigyrák után, a lehangoló statisztikai adatok láttán pedig megoldást keresett arra, hogy a betegséget már korai szakaszában ki lehessen mutatni. Hihetetlenül hangzik, de sikerült neki, kutatásairól pedig a TED egyik konferenciáján is beszámolt.