A mesterséges intelligenciát hívja segítségül egy rákkezeléshez használható magyar eszköz
Az Oncompass Medicine Kalkulátora célzott terápiát dolgoz ki a beteg számára.
Az Oncompass Medicine Kalkulátora célzott terápiát dolgoz ki a beteg számára.
A szoftver elsősorban abban segíthet, hogy az orvos célzott kezelést tudjon választani. „Nagyon boldog vagyok, hogy berúgtuk a gólt” – mondta Peták István rákkutató.
Az mRNS nem csak a Covid elleni oltáshoz jó, sokféle betegség ellen is gyógyszer lehet belőle a következő évtizedekben.
Egy hazai biotechnológiai cég egyedülálló, mesterséges intelligencián alapuló orvosi szoftvert fejlesztett ki, amely megadja a döntéstámogatást az onkológiai betegek célzott kezeléséhez. Ezzel az orvosi eszközzel nyerte meg a Peták István által alapított Oncompass Medicine az Európa legígéretesebb technológiai vállalkozásának járó Jövő Unikornisa díjat.
Az emberi test bonyolultságát mutatja, hogy bizonyos részei még ma sem ismertek teljesen. Holland onkológusok most találtak rá egy eddig kategorizálatlan szervre.
Dékány Gyula valamivel több mint egy éve mesélt arról a küzdelemről, amelyet kollégáival a Parkinson- és az Alzheimer-kór elleni szer felfedezéséért különböző országokban folytatnak. A milliárdos üzlet megvalósulni látszik, a pénzügyi haszon azonban nem Magyarországé lesz.
Bizonyos daganatos és autoimmun betegségek kezelése során használt, fehérjealapú gyógyszerek sejtbe juttatására dolgoztak ki új megoldást szegedi kutatók. Az új eljárással a sejten belülre lehetne gyógyszert juttatni.
Állatkísérletek során áttörést érhettek el a hasnyálmirigyrák gyógyításában izraeli kutatók – írta a The Times of Israel.
Kilencvenkilenc százalékos pontossággal mutatható ki 13 ráktípus mindössze egyetlen vércseppből a Toshiba által kifejlesztett új módszerrel.
Egy orosz lap szerint az intézménynek Moszkvában, Voronyezsben és Budapesten is lesznek központjai, amelyekben együtt dolgozhatnak magyar és orosz kutatók.
A rákkutatás területén elért eredményeiért két tudós, az amerikai James P. Allison és a japán Hondzso Taszuku kapja az idei fiziológiai és orvostudományi Nobel-díjat – jelentették be hétfőn a stockholmi Karolinska Intézetben.
A ritka nyálmirigyrák túlélési esélye rendkívül erősen csökken, ha a daganat továbbterjed a tüdőre vagy a csontokra – állapította meg egy új tanulmány.
Egy minden emberi sejtben megtalálható gén "lecsendesítésével" megállítható lehet a rák terjedése - ezt állapította meg egy új izraeli kutatás, amely egérsejteken végzett kísérleteket.
Elég volt neki 0,004 másodperc, hogy eldöntse: rákos vagy egészséges szövetet lát.