Ársapka nincs, felár van: még sokat kell várni, hogy olcsóbb legyen a benzin
Fontos tényezőt azonosított egy jegybanki elemzés a magyar üzemanyagpiacon. A verseny újbóli beindulása nyomán talán lefelé indulhat a régió egyik legmagasabb árszintje.
Fontos tényezőt azonosított egy jegybanki elemzés a magyar üzemanyagpiacon. A verseny újbóli beindulása nyomán talán lefelé indulhat a régió egyik legmagasabb árszintje.
Már nincs zöld színnel jelölt magyar régió, egy hete még az ország fele ebbe a kategóriába esett.
A "luxustelepüléseken" hozzávetőlegesen 2-2,5-szer magasabb az egy lakosra jutó összes nettó jövedelem, mint a legleszakadtabb járásokban.
Magyarország kezdeményezte Pest megye önálló régióvá válását az Európai Bizottságnál – ezt a megyei közgyűlés pénteki ülése előtt jelentették be Budapesten.
Pest megye társadalmi-gazdasági fejlődésében több területen komoly visszaesés tapasztalható, ami jelentős részben összefügg a megyei fejlesztésekre jutó források csekély voltával. A Pest Megyei Közgyűlés pénteken egyhangúlag támogatta az önálló régióvá válását a következő uniós költségvetési ciklustól, azaz 2021-től.
Aktívabb közép-európai szerepvállalásra és a régió tapasztalatainak bátrabb hasznosítására biztatta kedden az Egyesült Államokat Narvacsics Tibor miniszterelnök-helyettes a washingtoni konzervatív Heritage Foundation intézetben.
A gazdasági válság elhúzódásának egyik jele, hogy a kiskereskedelmi forgalom az unió tagországaiban tavaly 1,9 százalékkal esett vissza, de a legfrissebb Eurostat adatok szerint áprilisban is 1,1 százalékos volt a csökkenés havi szinten. Ezzel szemben az e-kereskedelem mintegy 10 százalékkal bővült tavaly, és az előrejelzések szerint a válság ellenére további növekedés várható ebben a szektorban. Magyarországon négy év alatt háromszorosára nőtt az online kiskereskedelem forgalme.
A hazai közigazgatási rendszer átalakítása, reformja a rendszerváltás óta változó intenzitással, de állandóan napirenden van, ám egy jól működő rendszer még nem jött létre. A Tiszta Beszéd blog szerzője a továbblépés lehetőségeiről értekezik.
Ha a húsz évvel ezelőtti rendszerváltás idején bevezetik az alapvető szerkezeti reformokat, Magyarország fel tudott volna zárkózni a fejlett nyugati társadalmak szintjére. A politikai elit azonban reformok helyett ígérgetésekbe kezdett – állítja a 85 éves Vitányi Iván, az MSZP egyik alapítója, a Demokratikus Charta egykori szóvivője e a hvg.hu-nak adott interjúban.
A szerencsétlen körülmények összjátéka miatt gyengült a magyar deviza, amelynek árfolyama immár nem mozog együtt a zlotyéval és a cseh koronáéval.