Találtak egy 3500 éves sírt Görögországban, és csodás módon sértetlen – fotók
Több mint 3500 éves, a mükénéi korszakból származó síremléket tártak fel régészek a Peloponnészoszi-félszigeten – jelentette be a görög kulturális minisztérium.
Több mint 3500 éves, a mükénéi korszakból származó síremléket tártak fel régészek a Peloponnészoszi-félszigeten – jelentette be a görög kulturális minisztérium.
Sokkal összetettebb lehetett a maja kultúra, mint azt eddig gondolták a régészek. A frissen felfedezett maja városban nagyjából 7-11 millió ember élhetett.
A közel kétezer évvel ezelőtt elpusztult város még napjainkban is tartogat felfedezni valót a régészek számára.
A Lisszabon partjainál megtalált roncs 1575 és 1625 között süllyedt el. Többnyire fűszereket szállított.
Kínai porcelánt és indiai fűszereket szállító, mintegy négyszáz éves, felfegyverzett portugál hadi- és kereskedőhajó roncsait találták meg régészek Lisszabon partjainál, a Tajo-folyó torkolatában.
Jégkori rénszarvas és farkaskölyök mumifikálódott maradványaira bukkantak aranybányászok Kanada nyugati részén, Yukon-földön.
Egyiptomi régészek egy későkori (Kr.e. 664-323.) szarkofágot találtak, benne múmiával a dél-egyiptomi Asszuánban.
A dél-afrikai Tű-foktól keletre lévő Blombos-barlangban bukkantak rá, legalább 30 ezer évvel régebbi minden eddig ismert emberi rajznál.
Mexikói szakértők eredetinek ítélték a legrégibb, majdnem ezeréves maja kéziratot, az úgynevezett Grolier-kódexet.
A maja uralkodó, Pakal portréjára bukkanhattak rá Palenque romvárosban mexikói régészek – tette közzé a Mexikói Nemzeti Antropológiai és Történeti Intézet (INAH).
Több mint húsz kétezer éves síremléket tártak fel kínai régészek a Tibet területén folyó ásatáson.
Az egyiptomi Szakkarában bukkantak rá, tehéntej és juh- vagy kecsketej keveréke alkotja, és brucellózist okozó baktérium is van benne.
Emberi csontok hevernek szanaszét a Dabason megépített hatalmas Krisztus-szobortól nem messze. A telken egy régi temető volt, ásatások is folynak a területen.