Görögország legősibb farmépületeit fedezték fel Krétán
Görögország legősibb farmépületeit fedezték fel Krétán, a Knósszoszi régészeti helyszínen.
Görögország legősibb farmépületeit fedezték fel Krétán, a Knósszoszi régészeti helyszínen.
Amerikai kutatóknak most sikerült kimutatniuk, hogy a mikroorganizmusok képesek aranyat, esetleg más fémeket "permetezni" a tetemek hajára, megtévesztve ezzel az igazságügyi orvosszakértőket és a régészeket.
Február 22-i sajtótájékoztatóján Eilat Mazar, a Héber Egyetem régészprofesszornője újabb szenzációs bejelentéssel lepte meg a bibliai régiségek iránt érdeklődő közönséget: megtalálták Jeruzsálem Salamon korában épült városfalának maradványait - olvasható a Bibliai Régészet blogon.
Egy kerek azték templom alapfalait fedezték fel régészek a mexikói főváros központjában.
Ötezer, vagy akár hétezer éves égetett téglákra bukkantak a kínai Sanhszi (Shaanxi) tartomány egyik ásatásán. A friss leletek arról árulkodnak, hogy az ázsiai országban jóval régebbre nyúlik vissza a téglagyártás története, mint ahogy azt a régészek korábban gondolták.
Az Izraeli Régészeti Hatóság által vezetett ásatások a jeruzsálemi Óváros szívében alátámasztották egy 1500 éves térkép adatait - olvasható a Bibliai Régészet blogon.
A todayzaman.com webszájt összeállította Törökország tíz legizgalmasabb régészeti lelőhelyét. Ezeket elsősorban a turisták szempontjból vizsgálták, és a látogathatóság is fontos szempont volt a sorrend megállapításakor.
Avar kori temetőt tártak fel a Budapesti Történeti Múzeum (BTM) régészei az M0-ás autópálya új szakaszának nyomvonalán, Dunaharaszti és Vecsés között.
Páratlan ezüstlelet került elő Hódmezővásárhelyen, ahol lakossági bejelentés alapján találtak meg egy csaknem 70 érméből álló, elrejtett török kori kollekciót - jelenti a HavariaPress. A páratlan tárgyi anyagot e hét szerdán délután mutatják be a helyi múzeumban a nyilvánosság számára.
A Szkeptikus blog érdekes irományra bukkant az interneten, amely szerint a magyar nyelv emlékei közül egy kőbevésett magyar rovásírás található az észak-amerikai Újfundland (Új Skócia) Yarmout öblénél.
Egy történelem előtti időkből származó épületre bukkantak izraeli régészek Ramat Avivban, Tel-Aviv egyik északi külvárosában a Haaretz című lap tudósítása szerint.
Kínai tudósok genetikai kutatásai szerint a modern ember sikeresen letelepedett a Csinghaj-Tibet fennsíkon a késői kőkorszakban, 21 ezer éve vagy még régebben.