Befurakodott a sajtószabadság a kormányközeli KESMA egyik lapjába
A Petőfi Népe újságírója kis trükköt alkalmazott, hogy becsempéssze a cikkébe.
A Petőfi Népe újságírója kis trükköt alkalmazott, hogy becsempéssze a cikkébe.
A hetvenes, nyolcvanas években párhuzamosan haladtak a nyilvánosság reformjáért küzdő, a hivatalos nyilvánosságban dolgozó újságírók, közéleti emberek, és a demokratikus ellenzék útjai, melyek néhol keresztezték egymást. Ma ismét nincs sajtószabadság, a médiában nincs közszolgálat, csak állami propaganda. Nem érvényesül az eszmék szabad versenye. Farkas Zoltán aktualitásokat sem nélkülöző visszaemlékezése.
A hvg.hu munkatársa arról beszélt az IPI konferenciáján: akárki nyer a választáson, fontos, hogy hagyja dolgozni az újságírókat, és segítse az információkhoz való hozzáférést.
Elérhetetlenné tették több mint 30 sajtóorgánum honlapját és hírportálokat az orosz hatóságok szerdán, mivel szerintük hamis információkkal veszélyeztetik a társadalmi rendet és a közbiztonságot.
Az ET emberi jogi biztosa arra is felszólította Oroszországot, hogy azonnal állítsa le a háborút.
A hírügynökség munkáján a kiszivárgott dokumentumok szerint látszik az a kormányzati törekvés, hogy a járványkezelésről szóló információkat erősen megszűrjék, a kormánynak kellemetlen híreket pedig egyszerűen eltitkolják.
A híráramlást egyre jobban akadályozó orosz hatóságok részben elérhetetlenné tettek több közösségi oldalt, például a Facebookot, illetve több nyugati híroldalt.
A médiahatóság új elnöke arról beszélt, hogy a média függetlensége önmaga által gyártott mítosz, az újságíró szükségszerűen elfogult.
Sedef Kabas börtönben várja az ítéletet.
Az újságírószövetség a tatabányai közgyűlés abszurd rendeletére reagált.
Sok újságírót meg is öltek azért, amit írtak – közölte a Committee to Protect Journalists nonprofit szervezet, melynek jelentését a londoni Guardian ismertette.
A friss Nobel-békedíjas főszerkesztő azt mondja a Time magazinnak adott interjúban, ha rajta múlik, az elismerést Alekszej Navalnijnak adta volna.
Magyarországon vizsgálódott az ENSZ szólás- és véleménynyilvánítási szabadsággal foglalkozó jelentéstevője, és arra jutott: a kormány a maga javára próbálja torzítani a médiapiacot, ami komoly aggályokat vet fel a választás előtt.
„Mitt Romney durva támadást indított a sajtószabadság és a demokrácia ellen” – írta közösségi oldalán a magyar külügyminiszter.
Vaszily Miklós, a csatorna társtulajdonosa a levél megjelenése után azt mondta a Media1-nek, hogy türelmet kér, amíg kideríti, mi az igazság.
Az unió alapértékeit újabban a sajtószabadság területén éri támadás, a jelenség egyelőre csupán néhány tagállamra korlátozódik, így Magyarországra, de a Bizottságnak hathatós választ kell adnia rá. Így fogalmaz a Független Újságírók Szövetségének állásfoglalása, miután a kelet- és közép-európai újságírókat és kiadókat tömörítő informális szervezet felmérte a magyar, a cseh, a bolgár, a szlovén, a lengyel és a görög média helyzetét.