Abu-Dzabi érdeklődik a Magyarországról Lázárék által kiengedett, rejtélyes múltú Klimt-kép iránt
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
Sok újságírót meg is öltek azért, amit írtak – közölte a Committee to Protect Journalists nonprofit szervezet, melynek jelentését a londoni Guardian ismertette.
293 újságíró volt börtönben december elsején a világon. Idén 24, jórészt oknyomozó újságírót gyilkoltak meg, további 18 haláleset gyanús körülmények között történt. A bebörtönzött újságírók száma pedig 15 százalékkal emelkedett tavalyhoz képest. Ezek a tények azt mutatják, hogy a világon növekszik az intolerancia a független sajtóval szemben – írja jelentésében a Committee to Protect Journalist.
"Ez már a hatodik olyan év, amikor újra arról kell beszámoljunk, hogy rekordszámú újságírót börtönöztek be a világon" – hangsúlyozta Joel Simon, a nonprofit szervezet vezetője. Aki hozzátette: "a kormányok el vannak szánva arra, hogy ellenőrizzék és manipulálják az információkat, és ezt arcátlanul meg is teszik".
Újságíróhalál a Fülöp-szigeteken
Szerdán egy bolt előtt, a város kellős közepén lőttek le egy 58 éves helyi tudósítót a Fülöp-szigeteken, hogy példát statuáljanak. A gyilkos páros motoron érkezett, egyikük fejbe lőtte az újságírót, majd elszáguldottak. Az áldozat a mentőautóban halt meg.
Két másik gyilkosságra is emlékeztet a Guardian: júliusban egy fotóriporter halt meg Afganisztánban a tálibok keze által, míg egy rádiós újságírót a mexikói Veracruz városában öltek meg augusztusban. Mexikó a legveszélyesebb ország az újságírók számára az amerikai kontinensen.
A bebörtönzés terén Kína az első, ahol 50 újságírót tartanak rács mögött. A jelentés kiemeli, hogy Hongkongban is mind több újságírót tartóztatnak le a tavaly Pekingben elfogadott nemzetbiztonsági törvényre hivatkozva. Mianmar áll a börtönlista második helyén 26 újságíróval. Ebben az országban a hadsereg puccsot hajtott végre, és ennek keretében lecsaptak a független sajtóra is. A listán három másik rendőrállam következik: Egyiptom 25, Vietnám 23 és Belarusz 19 újságíróval – írja a londoni Guardian.
Képünkön a nemzetbiztonsági törvény ellen tiltakozók Hongkongban
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
Kényes téma lett a kormány számára, hogy mennyit költenek adófizetői pénzekből a védett személyek hivatalos külföldi útjaira.
4,6 százalékra gyorsult az infláció. Legnagyobb mértékben a háztartási energia, azon belül a vezetékes gáz drágult.
Alsó hangon hatmillió forintot viselt magán.
Új eszközöket kaphat a rendőrség a rendzavarók távoltartására.
Különösebb hírverés nélkül alakítja át drasztikusan a kártyakínálatát több magyarországi bank.
A politikus azt mondja, ők nem elemezgetni akarják a politikát, hanem értékek mentén építenének közösséget.
Az izraeli miniszterelnök Washingtonban át is adta a jelölőlevelet az amerikai elnöknek.