szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A híráramlást egyre jobban akadályozó orosz hatóságok részben elérhetetlenné tettek több közösségi oldalt, például a Facebookot, illetve több nyugati híroldalt.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Bár a hatóságok hivatalosan nem jelentettek be korlátozást, több forrásból is arról érkeztek hírek, hogy akadozik a Facebook-elérés az országban, és nem tölthetőek be a Deutsche Welle, a Szabad Európa Rádió és a BBC orosz nyelvű oldalai. A Telegram üzenetküldő szolgáltatáson is arról érkeznek közlemények, hogy több médium elérhetetlen az applikációban, így járt például az oroszul és angolul is tevékenykedő Meduza.io híroldal is.

A hazai médiumokat is korlátozzák, a napokban zárták be az Eho Moszkvi nevű rádióállomást, mert a hivatalos vonaltól eltérően számolt be az ukrajnai orosz agresszióról.

Az orosz–ukrán háborút követő hírfolyamunkat alább találják:

Tűz ütött ki a zaporizzsjai atomerőműben, de a sugárzás szintje nem emelkedett - percről percre összefoglalónk

Az orosz-ukrán háború nyolcadik napjában járunk. Az éjszaka folyamán ukrán források szerint az oroszok lőtték a zaporizzsjai Enerhodarhoz tartozó atomerőművet, melynek eredményeképpen tűz ütött ki a létesítményben, Boris Johnson és Joe Biden is tárgyalt Zelenszkijvel az éjszaka. Percről percre tudósításunkban minden fontos hírt megtalál a konfliktusról.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!