Annyi sorozat indult Amerikában, mint még soha
Soha nem mutattak be még annyi sorozatot Amerikában, mint idén. A Netflix, az Amazon és a Hulu nevű online műsorszóró szolgáltatások mindent elsöpörnek.
Soha nem mutattak be még annyi sorozatot Amerikában, mint idén. A Netflix, az Amazon és a Hulu nevű online műsorszóró szolgáltatások mindent elsöpörnek.
Első évadának végéhez közeledik a nézőket megosztó komédiasorozat, a Tömény történelem, melyben erősen ittas hírességek, komikusok próbálják meg visszaadni a magyar történelem egy-egy mozzanatát - a történelmi hűség igénye nélkül. A műsort rendező-operatőr párosként jegyző Spáh-testvérek szerint nem szentekként, hanem emberként kéne tekinteni történelmi hőseinkre, és az sem segít, hogy álszent módon kezeljük az alkoholfogyasztást.
Egy új tanulmány szerint a 2016-17-es televíziós évad sorozataiban szerepel a legtöbb LMBTQ-karakter. Nőtt a fekete és a transznemű szereplők száma is.
Az emberek szórakozási igényének kielégítésére szakosodott Netflix grandiózus terveket dédelget 2017-re.
A Sírhant művek előtt senki sem merte arcunkba tolni a halál banalitását, a temetések abszurditását, és ennyire problémás családot sem igazán láthatott ezt megelőzően senki tévéképernyőn. A sorozat forradalmi volt: meleg férfipár, hullákkal viccelődő boncmester és szexualitását felfedező középkorú özvegy is itt tűnt fel először. A tévétörténelem legmeghatóbb fináléját hozó Sírhant művek az 1080p Top 20 lista 8. helyére futott be.
Egy díjkiosztó általában kínos, erőltetett és a hamar unalmassá válik - ezzel szemben az idei Emmy-gálán rengeteg emlékezetes, megható vagy provokatív beszéd hangzott el, és hatalmas rekordot döntött a Trónok harca.
Idén kifejezetten bátran választott az eddig kiszámíthatóságáról híres amerikai tévés akadémia az Emmy-jelöltekről. Így végre nem csak a rekordokat halmozó nagyágyúk (Trónok harca, Az alelnök, Modern család) hanem a merészebb témájú, megosztóbb szériák is kaphatnak reflektorfényt a magyar idő szerint hétfő hajnalban zajló gálán. Összegyűjtöttük azokat a műsorokat, amelyek megérdemelnék az elismerést.
A Modern családban szereplő Sofia Vergara keres a legjobban a sorozatsztár színésznők közül.
Sajnos csak egy reklám erejéig, de összeálltak a kórházas sorozatok doktorai.
Az új évad forgatása már befejeződött, és már biztos, hogy 2017 első felében láthatjuk az új epizódokat. David Lynch már vágja a felvett anyagot, de még nem tudni, milyen formátumban, és hány epizóddal érkezik a várva várt harmadik évad.
A Netflixen négy hosszú epizódban újraéledő szériához most egy rövid videó is érkezett.
A női börtönben játszódó sorozat mutatta meg a következő lépést a 2012-13 környékén megtorpanó sorozatiparnak: mindig is rendszerkritikus írója, Jenji Kohan ráérzett, hogy a legnagyobb ellentmondásokból építheti fel tabukat sértő történetét fegyencek és őrzőik életéről. Az évezred 19. legjobb sorozata – szerintünk – az Orange Is the New Black.
Három nappal a hivatalos premier előtt, rövid időre teljes egészében elérhetővé vált a második évad első része.
Az vitán felül áll, hogy a 2000-es évek a sorozatok új, minden eddiginél színesebb és színvonalasabb időszakát hozták el, aminek mi nézők örülhetünk a legjobban. De melyik volt a legelőremutatóbb széria? A legnagyobb hatású? Vagy szimplán a legjobb? Nehéz kérdés, ugye? A következő hetekben sorban bemutatjuk szerintünk melyek voltak az új évezred legjobbjai. Mielőtt elkezdenénk a listát, először eláruljuk miért és mi alapján válogattunk.
A sok visszatérő kedvenc mellett különösen izgalmas újonc sorozatokat tartogat a nyár: démonokkal küzdő prédikátor, politikusok agyát fogyasztó földönkívüliek és tapló iskolaigazgatók is terítékre kerülnek, de jön a True Detective helyettese is. Itt az 1080p című sorozatajánlónk legújabb része.
Visszatértek New York legmenőbb csajai és a Szilícium-völgy legszerencsétlenebb tech-gurujai is az HBO-ra, de még nagyobb a merítés az újonc sorozatok közül: kiderül, milyen egy igazi Y-generációs kapcsolat, mi történik, ha egy börtönviselt neonáci nő és egy és láncdohányos vatikáni pap együtt vészeli át a világvégét, és hogyan lehet 2016-ban is izgalmasan elővenni egy Agatha Christie-sztorit. De folytatódott a kultfilmek sorozattá alakításának trendje is – a mostantól 1080p címen futó sorozatajánlókban mindegyikbe belekóstolhatnak.
Még egy ízelítő érkezett a nagyon várt hatodik évadhoz, mielőtt még április 25-én a magyar rajongók is visszaülhetnek a képernyő elé az első új epizód miatt.
Egy nap – öt hír, amiről mindenki beszél: tovább tombol a Kiss László-ügy keltette vihar, ismét napirenden a terrorveszélyhelyzet, a NAV is rászáll az offshore-ozókra, Pál Feri atya cégvezetőket oktat, a HBO legilletékesebb vezetőjétől pedig megtudtuk, meddig tarthat a tévésorozatok új reneszánsza.
A Másnaposok sztárja, Zach Galifianakis bohóc maskarába bújva is hozza az abszurd komédiát, Gael García Bernalon csak szakadni lehet a mexikói karmester szerepében, Steve Carell pedig újra divatba hozza a Leslie Nielsen-filmek poénjait. Továbbra is tart a tévésorozatok új aranykora, Stephen King-adaptációval és az átlagos megoldásokat kerülő jogi és bűnügyi drámákkal. Mi ezt a hat - épp futó, vagy nemrég indult - sorozatot ajánljuk a hosszú hétvégére.
Felbukkant a jövő érzékeny-vicces hőse, egy hackercsoport hozta lázba az újra éhes sorozatfalókat, miközben a műfaj dinoszauruszai, a Trónok harca, a Homeland vagy a végéhez érő Downton Abbey sem okoztak csalódást. Összeszedtük 2015 – szerintünk – legizgalmasabb szériáit.