Rekordösszeget kalapozott össze a magyar sörfőző automata
A magyar közösségi finanszírozás abszolút csúcstartójává lépett elő a Brewie, miután több mint 200 millió forintot gyűjtött össze az Indiegogo-n. A kampányt péntek este hatkor zárják.
A magyar közösségi finanszírozás abszolút csúcstartójává lépett elő a Brewie, miután több mint 200 millió forintot gyűjtött össze az Indiegogo-n. A kampányt péntek este hatkor zárják.
Az európai startupok az utóbbi időben jóval erősebb piaci jelenlétre tettek szert, ami nagyrészt a finanszírozás-bővülésnek köszönhető, ami idén 86 százalékkal nőtt a tavalyi évhez képest, valamint néhány látványos exit is segítette felzárkózásukat a Szilícium-völgyhöz képest.
Power Angels néven alapult meg az az angyal befektetőket tömörítő nyitott kör, melynek célja, hogy az erősen szabályozott Jeremie -alapok kifutása után egy rugalmasabb, piaci alapon működő támogatói rendszert építsen ki, elősegítve a magyar startupok és Budapest régiós fővárosi előmenetelét.
Emlékszik még a világot a hulladékhegyektől – az ígéret szerint – megszabadító magyar találmányra, a lakásokban a kukákat papírtárolóra cserélő Ökukára? Vagy az erkélyeket palántákkal beborító vállalkozásra? Ezek a jó ötlettel induló cégek eltűntek, mint szürke szamár a ködben. Mi azonban megkerestük őket és megkérdeztük, hogy miért nincsenek palánták az erkélyünkön, papírkuka a konyhánkban, és miért nem szabadultunk még meg a bolygót elöntő szeméttől. A vállalkozók tanulságos tapasztalataikról számoltak be a hvg.hu-nak.
November 30-án tartják az első magyarországi menedzsment állásbörzét, amelyen 20 startup keres gazdasági vezetőt, marketingest, értékesítési vezetőket.
A kockázatvállalás inkább a fiatalság sajátja, de ez nem jelenti azt, hogy 45 év felett már késő vállalkozásba kezdeni. Ezt kívánja elősegíteni a 45+ Vállalkozói program, melynek alapvető célja, hogy egyéni és csoportszinten is segítsen ügyfeleinek a vállalkozói gondolkodás elsajátításában.
Fűrészelte már le saját biciklijét az oszlopról, mert elhagyta a zár kulcsát? Ha nem, akkor is bizonyára ismerős a beragadó zár vagy a kulcskeresés problémája. Ennek vetne véget egy startup a biometrikus biciklilakattal, amely érintésre nyílik.
Úgy tűnik, kútba dobálták a pénzüket, akik beszálltak az egymilliárdot összekuporgató Zano minidrónprojektbe, ugyanis a terméket kézhez kapó felhasználók szerint az nem is tud repülni. A drónt gyártó cég ügyvezetője lemondott, több ezer feldühödött megrendelőt hagyva maga mögött.
A kis, sikeres innovatív cégek átformálják a gazdaság képét, amit a legtöbb nagyvállalat már felismert, ezért minél közelebb szeretnék tudni magukhoz az innováció folyamatát - ezt pedig saját vállalkozásfejlesztő programok indításával igyekeznek biztosítani. Itthon a Design Terminál harmadjára indítja el mentorprogramját, amelynek célja, hogy világszinten is versenyképes innovációk lépjenek a nemzetközi piacra. Ács Zoltánt, a Design Terminál inkubációs programjának vezetőjét kérdeztük, hogyan szándékoznak a magyar cégeket a nemzetközi élvonalba katapultálni.