Új magyar találmányon ámul a világ
Két magyar srác olyan ügyességi játékot fejlesztett, amelyre hetek alatt összegyűlt 25 ezer dollár közösségi finanszírozásból.
Két magyar srác olyan ügyességi játékot fejlesztett, amelyre hetek alatt összegyűlt 25 ezer dollár közösségi finanszírozásból.
Tel-Aviv néhány év alatt lett a világ egyik startup fővárosa. Most magyar cégeket hívnak meg, hogy mutassák be magukat egy ötnapos konferencián.
A Pirate Summit Európa egyik leghíresebb startup eseménye, amit Kölnben tartanak, de a szervezők egy európai körút keretében 12 másik városba is ellátogatnak. Június 7-én Budapestre érkeznek.
Hiába a jó ötlet, és a jó csapat mögötte, ha az elképzelést nem sikerül megfelelően kommunikálni. Sok múlik a vállalkozást bemutató előadáson, főleg, ha a hallgatóság soraiban ott ülnek a befektetők is. Íme, pár jó tanács a felkészüléshez.
Könnyedén elsajátíthatóak, és nagyban hozzájárulnak az üzleti sikerhez.
Kiválasztották a hazai digitális ipar leginnovatívabb fejlesztéseit bemutató TechShow, a startup cégeket és a velük partneri kapcsolatot kereső nagyvállalatokat összekötő Fintech&Sales Demo Day, valamint a régió legkiemelkedőbb induló vállalkozásait ünneplő Central European Startup Awards döntőseit. Május 30-án az érdeklődők többek között olyan innovációkat tesztelhetnek a Grundon, mint a pilótáknak fejlesztett okosszemüveg, a háztartási sörfőzést katalizáló automata eszköz, vagy a génmódosított baktériumok használatán alapuló természetes fényforrás.
Állított ki a Velencei Biennálén, részt vett a skót parlament tervezésében, dolgozott a Prezi prototípusán, jelenleg kézműves édességkészítőként éppúgy bemutatkozhatna, mint építészként vagy lakatosként. Üzlettársaival nemrég megnyitott egy kézművesédesség-boltot, amelyben a berendezéstől a konyhai eszközökig szinte minden saját tervezésű és gyártású. Nagy Péter Sándor nagyjából tíz évnyivel többet csinált eddig, és tíz évvel kevesebbnek néz ki, mint amennyi a valós kora. Lehet, hogy mindez azért van, mert közel másfél évtizede Barcelonában él.
A mobiltelefon-lehallgatás ellen védő CryptTalk elnevezésű megoldás kifejlesztője újabb díjakat nyert és a nemzetközi mezőnyben is megmérettetheti magát.
A startup ökoszisztéma két jeles alakja, az iparág meghatározó piaci szereplőinek – a vállalkozóknak és a kockázati-tőkéseknek – érdekeit képviselve néztek szembe egymással tegnap, a Design Terminálban.
Nem hatékonyak hirdetései? Ablakon kidobott pénznek tartja a marketinget? Lehet, hogy nem a megfelelő módszerekkel próbálkozik.
26 dollárral érkezett az USA-ba a 90-es években, néhány éve 500 millió dollárért adta el negyedik startupját a román férfi.
Korábban csak a science fiction filmek jellemzői voltak a hálózatba kötött “intelligens” eszközök, mára azonban nem csak hogy valósággá vált, de ez a trend egyre jelentősebb tendenciát mutat Magyarországon is.
Bár a 20-35 évesek többsége szerint soha nem volt még ilyen nagy a bizonytalanság és kiszolgáltatottság, több mint fele mégis itthon számít karrierre, a másik fele ugyanakkor végleg elköltözne az országból, ha lenne erre lehetősége – derül ki a Bridge Budapest reprezentatív kutatásából. Hosszú távon egyre többen kockáztatnának és kerülnének ki az alkalmazotti létből. A fiatalok ugyanakkor pesszimisták és gyanakvók: szerintük leginkább a szerencsén és a kapcsolatokon múlik minden, félnek, hogy ellopják az ötleteiket és inkább álmodoznak, mint cselekszenek.