Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Tel-Aviv néhány év alatt lett a világ egyik startup fővárosa. Most magyar cégeket hívnak meg, hogy mutassák be magukat egy ötnapos konferencián.
Izrael magyarországi nagykövetségének kezdeményezésére idén Magyarország is képviselteti magát a Start Tel-Aviv 2014 nemzetközi startup versenyen és ötnapos szakmai programsorozaton szeptember 13-19. között. A szervezők induló fázisban lévő webes mobilalkalmazást fejlesztő vagy IT biztonsági profilú hazai startupok jelentkezését várják június 30-ig – közölte az izraeli nagykövetség az MTI-vel pénteken.
A világ egyik legrangosabb nemzetközi szakmai programsorozatára Izrael magyarországi nagykövetsége, Tel-Aviv város önkormányzata, a Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH), valamint a Design Terminál Nemzeti Kreatívipari Központ szakmai összefogása eredményeként juthat ki egy magyar startup alapító.
A NIH és a Design Terminál közös célul tűzték ki, hogy a hazai startup ökoszisztéma további fejlődése érdekében elősegítsék magyar csapatok rendszeres kijutását nemzetközi megmérettetésekre, egyben biztosítva számukra jó példák és gyakorlatok megismerését.
A pályázatokat héttagú nemzetközi szakmai zsűri értékeli, melyben helyet foglal többek közt Hagai Mei-Zahav, Izrael Állam budapesti nagykövet-helyettese, Záboji Péter az EEF elnöke, Korányi László a Nemzeti Innovációs Hivatal bel- és külkapcsolati elnökhelyettese, valamint Böszörményi-Nagy Gergely a Design Terminál főigazgatója.
A közlemény emlékeztet: Ilan Mor Izrael Állam nagykövetének kezdeményezésére tavaly októberben rendezték meg az Első Izraeli Magyar Innovációs Napot Budapesten. A szakmai nap sikerének köszönhetően Magyarország bekerült az előzetesen meghívott 20 ország közé, amely részt vehet a Start Tel-Aviv 2014 nemzetközi programsorozaton Izraelben. Az ötnapos, intenzív megmérettetés az izraeli startup világban lehetőséget biztosít a résztvevőknek betekinteni Tel-Aviv startup világváros sikerének titkába, megmérettethetik magukat és fejlesztéseiket nemzetközi szinten, egyben kapcsolatrendszert alakíthatnak ki a startup világ legelismertebb szereplőivel.
A közlemény kiemelt célnak nevezi, hogy a programsorozat résztvevői az inspiráló környezetben tanulni és fejlődni tudjanak. A programsorozat felsorakoztatja az izraeli startup ökoszisztéma legjelesebb képviselőit és szakértőit, nemzetközi előadókat, vezető izraeli kockázati tőke-befektetőket és vállalkozókat.
Idén a Start Tel-Avivval egyszerre rendezik meg a DLD Tel-Aviv Innovációs Fesztivált is, mely a világ minden tájáról vonzza az innovátorokat, kockázati tőkebefektetőket és vállalkozókat. A Start Tel-Aviv program résztvevői kilátogatnak majd a DLD Fesztiválra is.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.