47 milliárd dollárt ért, most a csődhöz közelít a közösségi munkatereket kínáló WeWork
A startup részvényei a nulla felé tartanak.
A startup részvényei a nulla felé tartanak.
A bank a kora miatt nem adott hitelt, így Gisela-Elisabeth Winkler vállalkozása nehezen indult, ám márkája azóta több díjat és elismerést is bezsebelt.
Folytatódik a Mérlegen, a hvg.hu üzleti podcastja: a legfrissebb epizódban azt nézzük meg, miért kifizetődő hamar „beszállni a Mesterséges Intelligenciába" – ebben segít Deliága Ákos, a Talk-A-Bot tech-startup társalapító-ügyvezetője. De az is kiderül, legyőzhet-e egy YouTuber egy gyógyszeripari óriást, és hány szelet sajtot lehet beletenni egy sajtburgerbe.
A milliárdos korábban a mesterséges intelligencia fejlesztésének szüneteltetése mellett érvelt, most azonban már erkölcsi iránytűt sem programozna bele.
Miközben az indiai kormány már elfelejtette, hogy több korábbi választáson is munkahelyek létrehozásával kampányolt, egyre több fiatal alapít saját vállalkozást, indít startupot.
Több mint 5000 km/h sebesség elérésére is képes a Velontra hajtóműve, ami mindössze másfél méter hosszú, így könnyedén beépíthető lehet kisebb légi járművekbe.
54 millió dollárért, azaz nagyjából 18 milliárd forintért kelt a Wargraphs nevű cég. Az akvizíció különlegessége, hogy a Wargraphsnak mindössze egyetlen alkalmazottja van. Ez is bizonyítja egy egyszemélyes startup lehetőségeit a játékiparban.
Barátoknak szóló hírlevélből született a Chilowé, a francia startup, amely adrenalinpezsdítő élményekre vágyóknak szervez mikrovakációt a természetben.
Folytatódik a Mérlegen, a hvg.hu üzleti podcastja: a legfrissebb epizódban megnéztük, hogyan fest a magyar kkv-k világa 2023-ban, mire figyeljenek a fiatalok, a nők és a családok a vállalkozói piacon, és praktikus tippeket hoztunk a start-upoknak, a hagyományos vállalkozásoknak, a digitális és a "non-tech" vállalatoknak is.
A Theranos alapítója tizenegy éves büntetését kezdte meg.
A rácsok mögött kell megvárnia a fellebbezésének eredményét.
A svájci ClearSpace és a francia Arianespace együttműködési megállapodást írt alá, így már biztos, hogy az európai vállalat segítségével jut majd az űrbe az első európai űrszemét-eltakarító projekt.
Leszámolna a hagyományos okostelefonokkal az a kijelző nélküli, mesterséges intelligenciát használó viselhető okoseszköz, amit az Apple két volt alkalmazottja készített. A Humane elképesztő dologra képes az eddigi információk alapján.
Robotkutyák farka helyett napelemes malmot tervez Kenyában Lipták Szilárd. Miskolcról jutott el Malawin és Amerikán keresztül Nairobiba. A jó időt és a pozitív mentalitást szereti, a 288V-os túlfeszültséget és az életveszélyes utakat kevésbé. A fejlesztése a hálózaton kívüli napelemes rendszerek legmagasabb szovjet törpéje lehet.
Ágazati szakértők szerint az Igazságügyi Minisztériumon akadt el a folyamat.
A bíró döntött: elutasította Elizabeth Holmes kérését, hogy szabadlábon várhassa ki fellebbviteli kérelmének vizsgálatát, így április 27-én meg kell kezdenie büntetésének letöltését a Theranos volt vezetőjének.
Dollármilliókat költenek innovációra, oktatásra, a helyi kreatív tőkére – volna miért példát venni Izraelről, a rendszer viszont korántsem hibátlan. A helyi cégek túlságosan a nyugati piacra koncentrálnak, Netanjahu igazságügyi reformja elrettenti a külföldi tőkét, az izraeli cégek pedig költözésen gondolkodnak. Hogy épül fel és milyen problémákkal küzd a startup-társadalom? Utánajártunk.
Valószínű, hogy a következő években sem Európa lesz a technológiai fejlődés motorja. Erre enged következtetni a mesterségesintelligencia-alapú szövegírói szolgáltatást kínáló WriterBuddy elemzése.
Földrengés után csak egy tényt kell bizonyítani, és a kifizetés csak órák, esetleg napok kérdése. Ezt kínálja a kezdőlökés-biztosítás, melyet egy sikeres startup honosított meg Amerikában.
A mobiltelefonos videógyártásban újdonságot hozó RECnGO új európai és távol-keleti piacokra is betörne szolgáltatásával.