Kínában is megvetné a lábát a magyar startup, amely felforgatná a mobillal videózást
A mobiltelefonos videógyártásban újdonságot hozó RECnGO új európai és távol-keleti piacokra is betörne szolgáltatásával.
A mobiltelefonos videógyártásban újdonságot hozó RECnGO új európai és távol-keleti piacokra is betörne szolgáltatásával.
A teljes testről képes orvosilag használható adatokkal tűzdelt képet alkotni a Neko Health, melyet mindenféle különösebb hírverés nélkül indított el Daniel Ek, a Spotify alapítója. A tízezrekbe kerülő vizsgálat iránt annyian érdeklődnek, hogy már most nem lehet időpontot foglalni a nem invazív testszkennelésre, mely a mesterséges intelligenciával alkot képet az ember egészségügyi állapotáról.
Bár Magyarország jó alapokkal rendelkezik egy erős, a gazdaságot dinamizáló startup-ökoszisztéma felépítéséhez, mégis le van maradva európai és régiós versenytársaitól ezen a téren. A McKinsey tanulmánya hét területet azonosított, amelyek erősebb startupszektort, gyorsuló digitális átalakulást, növekvő foglalkoztatást és állami bevételeket eredményeznének.
A 2023-as év első kereskedésindító csengetése az okosotthon-rendszerek tervezésével, fejlesztésével és forgalmazásával foglalkozó Chameleon Smart Home Nyrt. részvényeinek bevezetését jelezte a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) középvállalatokra specializálódott Xtend piacán – adta hírül a vállalat.
A Bécsi Gazdasági Ügynökség idén is meghirdette Vienna Startup Package nevű programját, amelynek keretében a kiválasztott startupok egy hónapon át ingyen ismerkedhetnek az osztrák főváros startup-ökoszisztémájával, kapcsolatokat építhetnek és üzleti tanácsadáson vehetnek részt.
A többoldalas gépelt forgatókönyv helyett minden elfér egy könnyen értelmezhető, színes ábrán. A Cascade rendszerét egy esküvőre készülő pár vagy egy ezreket megmozgató zenei fesztivál szervezője is használhatja. Időt és fejfájást is spórolhatnak így.
Megalapította cégét az a magyar startup, amely gyakorlatilag bárkit bevonna a futárszolgálatok piacára.
A nagytakarításhoz ad iránymutatást a KonMari-módszer. A japán guru által kidolgozott otthonszervezési módszertan hazánkban még nem annyira elterjedt, de egyre többen fedezik fel. Magyarország első okleveles KonMari tanácsadójával, Lipták Zitával beszélgettünk.
A Make Sunsets nevű amerikai cég szerint megoldást jelenthet a Föld lehűtésére, ha ként permetezünk a légkörbe, a tudósok azonban gyanakvóan méregetik az elképzelést – és a céget is.
Ígéretes ötletből nincs hiány, mégis csak elvétve futnak be a magyar startupok. Esélyeiket rontja, hogy az állam rátelepedett az üzletágra, szárnyalás helyett megélhetési vállalkozásokat termelve ki.
Bevásárlással, főzéssel, mosogatással órák mehetnek el, nem véletlen, hogy miközben egyre nagyobb divat az otthoni főzés, világszerte terjednek a receptdobozok, amelyekkel radikálisan csökkenthető ez az idő és persze a ma már inflációs kockázatnak számító élelmiszer-felesleg. Magyarországon még gyerekcipőben járnak az ilyesfajta kezdeményezések, a nyár végén alapított Hamm ezen változtatna.
A Microsoft megszerezte a Lumenisity nevű brit startup vállalatot, melynek szabadalmaztatott, rendkívül gyors adatkábele számos területen hasznosítható.
Kimagasló év volt a tavalyi a startupok számára, akár a finanszírozást, akár a felfutó cégek számát nézzük, idén azonban nem biztos, hogy folytatódik az őrület. Globálisan már látható, hogy a kockázati alapok tartogatják a puskaporukat, és a hazaiak is biztonsági játékot játszanak. Itthon az állam nagy dobásra készül, de mivel a részletekkel még adós, kivárásra készteti a piaci szereplőket is. Ettől függetlenül akadnak olyan ágazatok, ahol a válság is kitermelhet nagyot menő startupokat.
Az Omio megkönnyítené a kontinensen átívelő vonatozást, de az ötlet nagy kerékkötője a német állami vasúttársaság. Ám lehet, hogy Dávid most is legyőzi Góliátot.
Teljesen átalakítaná a magyar kockázati tőkepiacot Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter, ám a szakma legalábbis szkeptikus a tervekkel kapcsolatban, mivel attól félnek, a politika megint felülírja a piaci realitásokat.
A jövő gyógyításába enged betekintést Izrael izgalmas, például a távdiagnosztikában élen járó orvostechnikai startupjainak világa, melynek innovatív megoldásai választ adhatnak az egészségügy globális válságára is.
A világ négy vezető telefonmárkájának (Apple, Samsung, Xiaomi és Huawei) mintegy 300 különböző modellje érhető el a Rejoy webshopjában, a felújított telefonok újonnan indult piacterén. A vállalat szerint a készülékek nem egyszerűen használt telefonok, a szigorú tesztelési és alapos tisztítási folyamatot követően, újszerű állapotban értékesítik őket. Az így már három országban működő startup 8 millió eurós befektetést kapott az eMAG Ventures-től.
Az eredetileg fesztiválfizetéssel foglalkozó magyar startup neve Metapay volt, a közösségi oldal pénzügyi szolgáltatását is majdnem pont így hívják.
És sok más meglepő megoldást is alkalmaznának, ha ők tervezhetnének egy települést. Videó
Tudhat bármilyen sokat egy chatrobot, de ha nem tud válaszolni az ügyfelek vicceskedő kérdéseire, akkor sosem fogja elérni a valódi célját.