Maszk helyett orrszűrő lehet a városi levegő ellenszere
Az emberek a levegő 90 százalékát az orrukon szívják be, innen jött a Nosy divatos orrszűrőjének ötlete.
Az emberek a levegő 90 százalékát az orrukon szívják be, innen jött a Nosy divatos orrszűrőjének ötlete.
Mit tudhat egy bő fél éve alapított, használt kerékpárokat felújító műhely, hogy a világ legnagyobb kockázatitőke-befektetői 23 millió euróval (több mint kilencmilliárd forinttal) szálltak be a felfuttatásába?
Ön vett már virtuális földet?
A kijevi székhelyű Lunar Research Service-nek több ötlete is volt az űr meghódítására, ám ezeket a háború miatt egyelőre parkolópályára tették. A cég pedig profilt váltott: harcolnak.
A modern adatközpontok rengeteg energiát, és rendkívül bonyolult hűtést igényelnek, a természeti katasztrófák miatt pedig könnyen megsérülhetnek. Egy startup érdekes módon venné elejét ennek.
A befektetést a Seon kapja, amely egy csalásmegelőzéssel foglalkozó magyar startup.
Nem látni, mi van a hűtők polcain, hanem a hűtőajtón futó reklámokat kell nézni.
Egy űripari startup, a Venturi Astrolab elkészítette egy holdjáró prototípusát, amiben akár ketten is utazhatnak, és közben rakománynak is jut hely.
Ötödik alkalommal indult el az OTP Startup Booster Program, melynek keretében a bank az üzleti igények feltérképezésétől egészen a megoldás éles bevezetéséig kíséri a kiválasztott startupokat. A vállalat ezúttal is célorientált, üzleti fókuszú együttműködést, pilot projekteket tervez megvalósítani a sikeres pályázókkal. A már validált termékkel rendelkező, vagy intenzív növekedési fázisban lévő startupok jelentkezését április 11-ig várja a hitelintézet.
Egy olasz technológiai vállalat hosszú évek munkája után állt elő különleges egerével: a Tacticon SKIN-t nem az asztalon kell mozgatni, a kézre téve működik. Közben a mesterséges intelligencia alapos tanulásba kezd, hogy felismerje az egyes mozdulatokat.
A portál szerint Kelet-Európa egyik legnagyobb kockázatitőke-befektetője lett a magyar állam.
Nem kell elmenni a legközelebbi üres autóhoz (amely meglehetősen távol is lehet), hanem automatikusan házhoz jön a bérkocsi.
A Bitrise mobilalkalmazás-fejlesztőknek épít platformot.
Meglepetésre vallomást tett a bíróság előtt a Theranos-ügy fővádlottja, Elizabeth Holmes.
Négy startup programot indított idén ősszel a Startup Campus, melyekre jövő hétfőig van lehetőségük jelentkezni a befektetésre vágyó projektek gazdáinak. A programokra kiemelten várják az egyetemistákat, valamint a divat és dizájn, autó- és motorsport, borászat, gasztronómia, turisztika vagy akár a logiszitika területéről érkező innovációkat.
Ki-ki tegye a szívére a kezét: vajon bejelentené-e a kisebb károkat, amikor a járda mellett leteszi a közös használatú bérautót? A legtöbben nem így viselkednek, így a car-sharing cégek vagy lenyelik a károkat, vagy – igazságtalanul – arra a bérlőre terhelik, akinél kiderül a rongálódás.
A mentorálás mellett jelentős tőkebefektetést is kaphatnak a valóban piacképes ötleteket hozó startupok, ígéri az AHa!Brainstore versenyét idén is elindító Antenna Hungária.
Steve Wozniak szerint a világ gondjait csak együtt oldhatjuk meg.
A kínai Xpeng valószínűleg a Boston Dynamics robotkutyáját alapul véve építene egy különleges szerkezetet, ami többféle terepen is képes lenne közlekedni.
Évekig szinte mindenkivel elhitette a Theranos és annak vezetője Elizabeth Holmes, hogy képes lesz megreformálni az egészségügyet. Dőltek is a dollárszázmilliók, a cég vezetőjéből ünnepelt sztár lett, mígnem kiderült, hogy csak a terv volt jó, a megvalósítás sosem. Most pedig a világ első self-made dollármilliárdosnője azon izgulhat, hogy ne kapjon 20 év börtönt.