Harctéri robotokat tesztelt a magyar hadsereg, mesterséges intelligencia irányítja őket
A német ARX Robotics nevű startup céget 2022-ben alapították meg a németek azzal a céllal, hogy felkészítsék a NATO-t a robotokkal vívott eseteges háborúkra.
A német ARX Robotics nevű startup céget 2022-ben alapították meg a németek azzal a céllal, hogy felkészítsék a NATO-t a robotokkal vívott eseteges háborúkra.
A tisztán elektromos hajtásláncú Ararkis Sandstorm legfőbb hívószava az extrém gyorsulási élmény.
A közel-keleti ország 40 milliárd dollárt fektet startupokba. Egy olyan területre öntenek dollármilliárdokat, amely már most is bővelkedik pénzben.
A nevében a szép emlékű életmentő kutyát is megidéző magyar startup egyelőre csak Bukarestben működik, de még idén betennék a lábukat több másik román nagyvárosba is.
A japán Astroscale Holdings hétfőn számolt be az ADRAS-J műhold sikeres felbocsátásáról.
Egyenként 80-110 tonna értékes alumíniumötvözetet rejtenek a leállított egykori utasszállító gépek. Egy startup most vizsgálja, hogy tudnák újrafeldolgozni. Valaki már legyártotta az első olyan autót, amelynek egy valaha az eget szelő Boeing 767-es háttámla-tálcáiból készült egy részegysége.
A Kulturális és Innovációs Minisztérium a Startup Factory program keretében biztosít pénzügyi támogatást a fejlődéshez.
Friss pénz érkezett a Munch-hoz, közölték, mire költenék.
Az Arctic Ice nevű grönlandi startup a fjordokból szedi a jeget, majd az Egyesült Arab Emírségekbe szállítja, hogy exkluzív bároknak adja el – számolt be a Guardian. Az ötlet sokakat felháborított.
A 23. órában vagyunk a klímakatasztrófa előtt, ami ellen a befektetők is tehetnek – véli Ács Barnabás, a Londoni Értéktőzsde Fenntartható Befektetések és Finanszírozás terület globális értékesítési igazgatója.
A mentális betegségekkel küzdő embereken szeretne segíteni egy francia startup, a Callyope fejlesztése. Ez nem más, mint egy távoli betegmegfigyelő platform, mely mások mellet a skizofréniában és bipoláris zavarban szenvedő embereknek nyújthat segítséget.
Tönkrement az ünnepelt coworking-szolgáltató, a WeWork, amelyet egykor a világ legértékesebb startup vállalkozásai között jegyeztek. A cég csődje hallatán sokan teszik fel a kérdést: mindez az iparág végét is jelenti? A Deutsche Welle riportja.
A közösségi irodahálózatot üzemeltető cég a csúcson 47 milliárd dollárt ért, de már nyáron a gödör felé tartott. Most annak aljára ért.
Hogyan működnek az önvezető autók és mikorra válhatnak normává? Üzleti podcastunkban egy olyan céggel foglalkoztunk, amely azért dolgozik, hogy minél hamarabb: a Mérlegenben Patay Szabolcs, a Commsignia ügyvezető igazgatója volt a vendégünk, de a műsorból kiderül az is, vajon hány órát lehet érdemes dolgozni egy héten.
A kedvezőtlen finanszírozási és jogi környezet miatt külföldre kényszerül a magyar startupok jelentős része. Pedig ennek elkerülését akár a szomszédoktól is eltanulhatnák az „illetékesek”.
Újraindul a Startup Factory program, ötmilliárd forintos keretösszeggel.
Biotechnológiai startupok állnak sorba azért, hogy béreljenek egy apró labort a bostoni LabCentralnál, a világ első közösségi laboratóriumában. Aki bekerül, jó úton jár a siker, például a dollármilliárdos üzleti szerződések felé.
Figyeli a labda sebességét, számolja a gólokat és látványos futballpályát rajzol a szemünk elé a Budaörsön fejlesztett csúcsmodern csocsóasztal, amit a sportág ötszörös világbajnokával, Koncz Petrával próbáltunk ki.
Mibe fektet egy angyalbefektető ma, és mit kell tegyünk, hogy a mi vállalkozásunkat válassza? Erről beszélgettünk az ország egyik legismertebb befektetőjével üzleti podcastunk második évadjának nyitóepizódjában, de az is kiderült, mi a különbség a tudás és a sör között, és továbbra sem sikerült leszállnunk a hamburgervonatról.
Kimondottan az egészségügyi dolgozók fizikai terhein kíván enyhíteni a German Bionic új eszköze, mely nem más, mint egy motoros váz: megkönnyíti a betegek emelését, mozgatását.