Startup adatbankot épít az Insiderblog
Az Insiderblog úgy döntött, feltérképezi a hazai startup ökoszisztémát. Az egyelőre béta verzióban elérhető adatbázisban a legfontosabb startupok már megtalálhatóak.
Az Insiderblog úgy döntött, feltérképezi a hazai startup ökoszisztémát. Az egyelőre béta verzióban elérhető adatbázisban a legfontosabb startupok már megtalálhatóak.
Újabb magyar gyökerű cég ért révbe a “Völgyben”: a DoubleRock Venture Capital 10 nap alatt 1,2 millió dollár befektetéséről döntött a Real5D számára. A kiszemelt magyar eredetű, de ott bejegyzett cégben folyó fejlesztés az ingatlanpiac szereplőinek nyújt 3D virtualizációs szolgáltatást.
A Digital Natives technológiai inkubátorában született Mixgar lehet a következő magyar üzleti sikersztori. A zenei startup befektetői háttere jelentősen erősödött: 18 millió forintos tőkeemelés révén bővülnek a finanszírozási forrásai.
A tőkebevonással erősített Mixgar magyar startup közösségi zenegépe idén nyáron négy nagy eseményen, az EFOTT, Hegyalja, Campus és SZIN fesztiválokon is kipróbálható.
A térlátás-ellenőrző alkalmazás lett a befutó, de a minden ellen védő adatkockától a turisztikai alapon kapható ingyen mobilinternet konstrukcióig jó pár sikergyanús megoldást láttunk a hazai startupok nemzetközi seregszemléjén. Állítólag elkezdődött a harmadik ipari forradalom.
A tőkepiac egyre kockázatosabb, a műkincspiac speciális szakértelmet igényel, a banki befektetések hozamkilátásai nem kielégítőek. Néhány tízmillió forinttal azonban már érdemes elgondolkodni vállalati üzletrész megvásárlásán – vélik a Széchenyi Tőkebefektetési Alap szakemberei. Felértékelődhetnek a startup vállalkozások és a nem hagyományos befektetési lehetőségek.
A szegedi Antavo online marketing megoldásait 90 országban használják, munkájukra nemrég felfigyelt a Seedcamp befektetői hálózat, ami először eszközölt befektetést magyar projektbe.
Az Új Széchenyi terv keretében létrejött nyolc kockázati tőkealap befektetési tevékenységének alakulását követő Jeremie Kockázati Tőkeindexe 22,8 százalékon állt az első negyedév végén − közölte az indexet az elérhető befektetési adatok alapján összeállító Start Zrt.
Több mint kétszáz, a Nagy Almában indult és működő startup IT-vállalkozás mutatkozott be ma, a New York Tech Day első...
Noha szakmailag élvonalbeliek, az üzleti készségek terén hiányosságokkal küzdenek a fiatal feltörekvő vállalkozások. Akár tőkeoldali, akár hiteloldali finanszírozásról legyen szó, három tényezőt vizsgálnak a szóba jöhető partnerek: a múltbéli teljesítményt, a jövőbeni tervek kivitelezhetőségét, valamint a sikerhez fontos személyi és tárgyi fedezeteket. Mindhárom területen a jellegükből adódóan hátrányból indulnak a startupok.
Elsősorban a mobil alkalmazásokra épülő technológiákban látják a jövőt a 2. Startup Weekend résztvevői. A fődíjat egy, az ingatlanügynökök és lakáskeresők kommunikációját megkönnyítő, agentbird nevű applikáció kapta. Ugyanakkor az offline termékeknek is van helye a startup világban: a közönségsikert egy időkapszulaként funkcionáló dizájn-betonkocka nyerte el.
Piacra lép az első, kifejezetten a startupokat megcélzó stratégiai marketing tanácsadó cég a közép-kelet-európai régióban.
Egy gyűjtőoldal ötlete kapta a Barcamp Startup versenyének első díját. A program egy helyre gyűjti össze a felhasználó összes közösségi felületét, ezzel egyszerűsítve a használatukat.
Nem igaz, hogy nincs pénz, ha van ötlet, vállalkozói kedv és munka. Az ígéretes jövő előtt álló magyar startupok közül a túrakalauz-tartalmakat gyártó PocketGuide, valamint az üzleti prezentációkat megreformáló szoftvercég, a Prezi.com alapítóival beszélgettünk arról, hol is a helyük a sikeres magyar kezdő vállalkozásoknak a világban.
Háromnapos egyetemi előadássorozatot és egy intenzív hétvégi műhelyt rendeznek a héten több száz diák számára a startup vállalkozásokról. A Corvinuson, a BME-n és a MOME-n olyan előadók beszélnek a tapasztalataikról, mint Kaprinay Zoltán, a Bónusz Brigád alapítója, vagy Gerő Viktor, a Vatera korábbi ügyvezetője.
Egy rendkívül érdekes új üzleti modell ütötte fel fejét az Egyesült Államokban a múlt héten. Hogy sikeres vállalkozás lesz-e, esetleg hamar a süllyesztőbe kerül a ReDigi, a jövő kérdése - olvasható az E.SZER.INT blogon.
Fiatalok, feltörekvők, digitálisak – ezúttal nem egy generációról, hanem cégekről beszélünk.
Idén a budapesti Merlin színház szolgált az Innovációs TechShow 2010 helyszínéül, melynek célja, hogy bemutassa a hazai hi-tech fejlesztéseket és lehetőséget adjon a feltörekvő kis cégeknek, hogy ugródeszkát találjanak a nemzetközi piac meghódításához. A Mobilitás és Multimédia Klaszter által szervezett rendezvény mára hazánk legnagyobb technológiai bemutatójává nőtte ki magát.
Mobil GPS-alapú idegenvezető-, és közösségi élménymegosztó alkalmazás, a XXI. század "Lonely Planetje" nyerte az Elevator Pitch Competition befektetői rendezvénysorozat döntőjét. A Pocket Guide tagjai utazhatnak tehát San Franciscóba. A zsűri három további projektet is kiemelt: a 3G Multimédia, a TactoManic és a LeMoSys fejlesztését.
Az érintőképernyős rendszereket - az okostelefonokat és a videojáték-kontrollereket is forradalmasíthatja egy új magyar érintőszenzor-rendszer. Az egyedülálló tapintásérzékelő technológián alapuló, szerteágazó lehetőségekkel rendelkező eszköz azonnal elnyerte az Elevator Pitch Competition zsűri tetszését, a negyedik fordulón tehát az a startup jutott tovább a döntőbe.