A magyar fiatalok kicsit tovább maradnak a szülői házban, mint az európai átlag
A legtöbb északi és nyugati országban a fiatalok átlagosan a húszas éveik elején-közepén hagyták el a szülői házat.
A legtöbb északi és nyugati országban a fiatalok átlagosan a húszas éveik elején-közepén hagyták el a szülői házat.
Majdnem 8 százalékkal több beruházás volt idén április és június között, mint egy évvel korábban, főleg azért, mert a lakásépítések, az ingatlanfelújítások és a villamosgép-gyártók jócskán felfelé húzták az átlagot.
Az Állami Számvevőszék nagy port kavart elemzése a szociológus szerint "gyanúsan tényellenes", elég csak megnézni az uniós statisztikákat.
Évek óta nem volt egy július sem, amikor annyira kevesen születtek, mint idén. A halálozások száma is csökkent egy kevéssel.
Jóval többen dolgoznak ma Magyarországon, mint egy éve, de a júliusi foglalkoztatottsági számokban már látszanak baljós jelek. Arra viszont még várni kell, hogy kiderüljön, ez egy egyszeri megingás volt-e, vagy egy munkaerőpiaci válság kezdete.
Jóval az uniós átlag felett van a magyarországi infláció, pedig az EU árainak drágulása is rég nem látott mértékű.
A jövőben helyrebillenhet az egyenleg, mert az elmúlt hónapok erős belső fogyasztása várhatóan csökkenni fog.
Rég nem látott szintre nőtt az európai infláció, az áremelkedést a kontinens keleti része húzza fel igazán.
Közel 10 százalékos növekedést mértek az építőiparban májusban, és új szerződést is egyre többet kötöttek.
Részletezte a KSH, hogyan lett 3,4 százalékkal nagyobb az ipari termelés, mint egy évvel korábban.
A Népesedési Világnapra időzítve indította el a Központi Statisztikai Hivatal az idén október 1. és november 28. között zajló népszámlálás honlapját.
Szabadesésben gyengült a forint, az esést csak a kormány és a jegybank együttes munkájával sikerült lassítani. Majdnem 12 százalékra nőtt az infláció, és egyelőre senki nem tudja, hogyan lehetne lassítani. Az Alföldön aszály pusztít, a világ legnagyobb csokigyárában meg a Magyarországról származó szójalecitin. Ez volt a hét a gazdaságban.
Júniusban 11,7 százalék volt az infláció, a gyorsan változó tételektől szűrt maginfláció 13,8 százalékra gyorsult. Legjobban az élelmiszerek drágultak, összességében egy év alatt 22,1 százalékkal. Ezen belül például a kenyér ára 40 százalékkal ment föl, a tejé 25 százalékkal.
Nem igazán rengette meg a háború a magyar ipart, legalábbis a májusi adatok alapján.