Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Rég nem látott szintre nőtt az európai infláció, az áremelkedést a kontinens keleti része húzza fel igazán.
Az Európai Unió inflációja 9,6 százalékosra nőtt idén júniusban az egy hónappal ezelőtti 8,8 százalékosról, az eurózónáé 8,1-ről 8,6 százalékosra nőtt – számolt az Eurostat. Az eurózónában ez a legmagasabb szint, amióta 1999-ben létrehozták a közös uniós pénzt. Összeurópai szinten utoljára az 1970-es években volt ekkora az infláció.
Jól látszik a számokon, hogy az átlagot Kelet-Európa húzta fel, a kontinens nyugati feléből a legmagasabb a 10,5 százalékos belga infláció. Európa legnagyobb gazdaságai közül az olasz 8,5, a német 8,2, valamint a francia 6,5 százalékos mutató is az EU öt legalacsonyabbja közé tartozik.
Magyarországra 12,6 százalékos áremelkedéssel számol az Eurostat, jóval magasabbal, mint a KSH 11,7 százalékos mutatója. Ez azt jelenti, hogy így az EU nyolcadik legnagyobb inflációja az itteni. Egy hónappal ezelőtt még a kilencedik volt, azóta a szlovák drágulást beérte az itteni.
Részletesebb adatokat csak az eurózónából közöltek. Ott az energiaárak pörgették az inflációt, 42 százalékkal magasabbak, mint egy évvel korábban. Az élelmiszerek, italok és dohánytermékek 8,9 százalékkal drágultak, az iparcikkek 4,3 százalékkal, a szolgáltatások pedig 3,4 százalékkal.
Az EU 27 tagállama közül 25-ben gyorsult az infláció, mindössze két ország van, ahol most már kisebb drágulást mértek, mint egy hónapja: Hollandiában 10,2-ről 9,9, Németországban pedig 8,7-ről 8,2 százalékosra csökkent az infláció.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Ajánló a HVG legfrissebb számából.