Az embargó addig nem fog ártani az oroszoknak, amíg a korlátozások életbe nem lépnek
Egyelőre túlságosan csábító üzlet az olcsó orosz olaj.
Egyelőre túlságosan csábító üzlet az olcsó orosz olaj.
Az orosz elnök azt mondta, még az ukrán gabonaszállítást is biztosítanák.
Mióta Orbán Viktor megírta Charles Michelnek, hogy szerinte jobb lenne, ha a rendkívüli EU-csúcson egyáltalán nem tárgyalnak az olajembargó ügyéről - amit a magyar kormány vétóval fenyeget -, a tagállamok képviselői semmi mást nem tesznek, mint erről beszélgetnek.
Akár Kijevig is elmennének újra az oroszok, a béketárgyalások teljesen leálltak, Harkivban egy csecsemő halt meg a rakétázásban. Összefoglalónk az orosz-ukrán háború 93. napjáról.
A lapnak úgy nyilatkozott egy diplomata, hogy a vezetékes kőolajszállítást kivehetik a tervezett szankciók közül.
A pénzintézet szerint adminisztrációs technikai hiba történt, amelyet kivizsgálnak.
Ivanjuscsenkonak az országban található vagyonát már 2014-ben befagyasztották.
A helyszűke azért jelent súlyos gondot, mert közeledik az aratás.
Az Európai Bizottság új javaslataiban összekapcsolná az orosz oligarchák vagyonelkobzását a szervezett bűnözés elleni harccal.
Már két német politikus nyilatkozott úgy, hogy Magyarország nélkül is ki lehetne vetni a szankciót Oroszországra.
Elfogadhatatlan Magyarországnak a mostani szankciós csomag – mondja az MSZP vezetésére bejelentkező uniós képviselő, Ujhelyi István, aki szerint nem biztos, hogy rossz helyen van Pintérnél az egészségügy.
Thomas Bach a NOB 139. ülésén üdvözölte a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetségnek (FINA) Jevgenyij Rilov kétszeres olimpiai bajnok orosz úszóra, illetve a Nemzetközi Tornaszövetségnek (FIG) Ivan Kuljakra kiszabott büntetését.
A Spiegel korábban arról írt, hogy Gerhard Schrödert is szankciókkal sújthatja az Európai Unió, ha megtartja az orosz cégekben betöltött pozícióit.
Bár a nemzetközi büntetőintézkedések következtében eddig nem omlott össze az orosz gazdaság, a hatásai egyre érezhetőbbé válnak. Az ipar egyre több kompromisszumra készül, de a mezőgazdaság már a Krím félsziget 2014-es elfoglalása után hozott büntetőintézkedésekre reagálva igyekezett átállni önellátásra.
Sokan az uniós tagállamok vezetőinek május végi találkozójától várják a vita rendezését.
Az orosz művészek és sportolók elleni korlátozások csak egyvalamire jók: a populisták üvölthetik, hogy ezek az embereket sújtják. Pedig a kotta egyszerű: a korlátozásokat nem az orosz emberek ellen – és nem is a magyar emberek ellen –, hanem az orosz állam, a hatalom és képviselői ellen vezetik be.
A külgazdasági és külügyminiszter a brüsszeli tárgyalások szünetében tartott sajtótájékoztatót.
A francia vállalat 2,2 milliárd euróért adja át az orosz államnak az Avtovaz autógyárban meglévő többségi tulajdonrészét.
Az olajembargóról folyik tárgyalás Brüsszelben.
Tizenkét nap telt el azóta, hogy az Európai Bizottság letette az asztalra az új szankciókat tartalmazó javaslatát.