#TEK













Már nem a TEK dolga szemmel tartani a szélsőségeseket

Már nem a Terrorelhárítási Központ figyeli az extremistákat, azaz a szélsőségeseket – tudta meg a hvg360. Az extremistákkal évtizedeken át a titkosszolgálat foglalkozott, majd a TEK megalakulása után a terrorelhárítókhoz került ez a terület, de most az alkotmányvédelmisek visszakapták.








Jó pár telekkel odébb is beleremegtek az ablakok - visszamentünk a szerdai esztergomi házrobbantás helyszínére

Az esztergomi Búbánatvölgyben jártunk, ahol szerda este J. László felrobbantotta a házát, megölve vele egy TEK-est és önmagát, többeket megsebesítve. Az elkövetőről helyben is azt mondták, hogy különc figura volt, ugyanezt hallottuk a falujában, ahol korábban élt és ahol vendégházat üzemeltetett. De Facebook-profilja is arról árulkodik, hogy összesküvés-elméletekben hívő, gyűlölködő férfi volt.