#tudomány





Optimista a WHO, hamarosan legyőzheti a maláriát az emberiség

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) reális esélyt lát arra, hogy „a maláriát még a mi életünkben legyőzzük” – közölte a genfi székhelyű szervezet, és bejelentette, hogy a malária világnapján, április 25-én új kampányt indít a betegség elleni globális küzdelemben.












Óriási katasztrófát vetít előre egy tanulmány

A Föld – ha minden marad ugyanígy – nem fogja tudni eltartani az embereket. Egy ausztrál tanulmány ijesztő számokat vázol fel: az ideális „lakólétszám” 2,5 milliárd lenne, de már most is több, mint nyolcmilliárdan vagyunk. Vajon meddig bírja ezt még tágabb otthonunk?