Naponta 30-szor hányt egy nő, egy ritka autoimmun betegség állhat a háttérben
Spontán hányási rohamokat élt át egy fiatal nő, melyek során olykor napi 30-szor is öklendezett. Mint kiderült, a tünetei egy autoimmun betegségből származhatnak.
Spontán hányási rohamokat élt át egy fiatal nő, melyek során olykor napi 30-szor is öklendezett. Mint kiderült, a tünetei egy autoimmun betegségből származhatnak.
Klinikai kutató képzést hoznak Magyarországra.
A tudósok úgy gondolják, azért mérnek fénytöbbletet az űrben a távcsöveink, mert a Naprendszer porának nevezett anyag visszaverheti a napfényt.
Mesterséges intelligenciát használó katonai repülőgép tervezésébe fog az Egyesült Királyság, Olaszország és Japán. A Tempest (vihar) néven fejlesztett vadászgép a Typhoon típust válthatja, és a legújabb fegyverek hordozására is alkalmas lesz.
Az köztudott, hogy a zene milyen jó hatással van a közérzetre, de egy ideje egyre több kutatás készül és igazolja, micsoda hatásai vannak a zenehallgatásnak. A friss felfedezéseket egyre több helyen alkalmazzák is.
Amerikai kutatók a Covid-járvány idején ismertté vált mRNS alapokra épülő influenzaoltással kísérleteznek, amely akár több évre is védettséget adhat.
Az Amerikai Védelmi Minisztérium egy új projekt keretében négy nagy technológiai vállalattól fog felhőalapú megoldásokat használni.
Egy most megjelent kutatás során lézer segítségével figyelték meg, mi minden száll fel egy WC leöblítésekor a csészéből. Annyit elárulunk, sok minden jó nem.
Olyan automatát helyeztek üzembe Cincinnatiben, amivel a gyógyszer-túladagolás esetenként végzetes következményeit megelőző készítményekhez lehet hozzáférni.
A hurrikánok levonulása után, néhány hete fedeztek fel egy fából és fémből épült objektumot Florida egyik strandján. A több tíz méter hosszú furcsa szerkezet azonosításán már dolgoznak a floridai régészek.
A dán és a brit kutatók a grönlandi talajból vettek mintát, hogy megnézzék, milyen környezeti DNS-mintákat tartalmaz. Az eredményre éveket kellett várni, de megérte.
Minden télen, világszerte több millió, krónikus betegségektől szenvedő ember tüneteit súlyosbítja az alacsony hőmérséklet, esetenként halált is okozva. A britek most egy új módon védenék meg a veszélyeztetett embereket.
A japán Hirotsu Bio Science nevű biotechnológiai cég piacra dobta azt a rákszűrésre fejlesztett eszközét, amit 28 éven át fejlesztett.
Egy eddig nem azonosított, az egész agykéregre jellemző működési elvet írtak le kutatók, amely hozzájárul a tanulás korai fázisának sikerességéhez. Ezek az eredmények alapul szolgálhatnak az autizmus és a skizofrénia kifejlődését vizsgáló kutatásokhoz.
Novemberben Európa nagy részén átlag feletti hőmérséklet volt tapasztalható.
Az emberek – és az emlősök – nemét az Y-kromoszómán található hímmeghatározó gén dönti el. Ám ez az Y-kromoszóma néhány millió éven belül eltűnhet, ami a kihalásunkhoz is vezethet, hacsak nem fejlesztünk ki egy új nemi gént. Van azonban egy jó hír is: a rágcsálók két ága már átesett ezen, és mai napig élnek.
A Koppenhágai Egyetem kutatói állatok és emberek hangját rögzítették, hogy megnézzék, mennyire vagyunk képesek felismerni az állatok érzelmeit pusztán a hangjuk alapján.
Kutatóhálózatának három évvel ezelőtti elcsatolása óta először indít nagy kutatási programokat a Magyar Tudományos Akadémia. Az MTA közölte: ezzel teljesül a jelenlegi elnök, Freund Tamás egyik legfontosabb célkitűzése. Az Akadémia első lépésben a fenntarthatóság, a magyar nyelv és az agykutatás területén állított fel kutatócsoportokat.
A Nemzetközi Csillagászati Unió figyelmeztetést adott ki a frissen felbocsátott, BlueWalker 3 nevű műhold miatt, ami interferenciát okozhat az optikai és rádióteleszkópok számára.
Újabb bizonyítékot találtak az amerikai kutatók arra, hogy a súlyos koronavírus-fertőzés olyan aktivitást vált ki az agyból, amit általában csak időseknél tapasztalni.