Jövőre Velence tényleg belépődíjat fog szedni a turistáktól
A cél elvileg nem az, hogy a város az 5 eurós belépőkből szedje meg magát.
A cél elvileg nem az, hogy a város az 5 eurós belépőkből szedje meg magát.
Óriási viták folytak arról, érkezik-e elég turista az országba, most viszont már számokat is látunk, legalább a nyár első kétharmadából. A magyarok sokkal kevesebbet utaznak, mint egy éve, a Balatonon rosszul indult a szezon, a külföldiek viszont annyival többen érkeznek, hogy az elviselhetőbb szintre hozza vissza az összesített számokat. A bevétel egészen májusig nőtt még az inflációnál is jobban, a nyáron viszont már nem.
Az ország egyik leghíresebb történelmi helyszínén limitálják a napi látogatók számát.
Több külföldi vendég jött, de összességében a vendégéjszakák száma csökkent júliusban.
Turistaszezonnak hívják, amikor a világ szerencsés és megnyomorított fele a válság sújtotta övezetekben randevúzik, és farkasszemet néz. A ki-tudja-hányadik erdőtűz után más is szítja a tüzet. Beérik a nálunk is oly ismerős ellenségképzés, idegen- és emberellenesség. Vélemény.
A rendőröknek azt mondták, nem tudták, hogy védett fajról van szó.
Egyre több magyar adja el hazai ingatlanát, és fektet be olyan helyeken, ahol nagyobb hozam származik a kiadásból, vagy biztonságosabbnak érzik a jogi és gazdasági környezetet. Noha első látásra Erdély megfelelne preferenciáiknak, mégis sokan inkább megválnak az ottani ingatlanjuktól. De miért?
Naponta egy panaszt kapott a GVH arról, hogy nem kapják meg a szálláshely-szolgáltatók a szállásdíjat, most az egész ágazatra kiterjedő vizsgálatot indítanak.
Kívülálló okokkal magyarázzák, hogy eddig csak veszteséget termelt a közel ötmilliárd állami forintból megvalósított tiszai nyaralóhajózási program. A Mahart Zrt. most B-tervvel reméli fellendíteni a programot: szállásként is kínálja a kikötőben álló folyami jachtokat, és akár egy napra is kiadja majd a hajókat. Az idei szezonban egy hajót átlagosan 15 naponta vittek el a vendégek, átlagosan négy napra.
Többen meghaltak a turisták közül miközben reménytelenül várakoztak a mentőautóra – köztük egy terhes anya is. Az ok: rengeteg a turista, és nagyon kevés az orvos és a mentőautó Görögországban, ahol mind többen sokallják a nyári inváziót, amikor sok szigeten szinte lépni sem lehet a turistáktól.
Egyelőre nincs még vége a történetnek.
Kihasználatlanul vesztegelnek a kikötőkben a nyaralóhajók, melyekkel külföldi turistákat szeretett volna a Tiszához csábítani a kormány. A közel ötmilliárdos fejlesztéssel forgalomba állított folyami luxusjachtok sorsára Hadházy Ákos hívta fel a figyelmet. Azt a Mahart is kénytelen elismerni, hogy súlyos összegeket bukik a nyaralóhajózáson.
A kalandvágyó amerikaiakat a tűzoltóknak kellett lehozniuk.
Tízenévvel ezelőtt még inkább az volt a jellemző, hogy nyaralónak vásároltak magyarok horvát ingatlanokat, mára azonban egyre többen ki is költöznek: ott a tenger, jó az idő, kedvesek a szomszédok, könnyen megközelíthető. És egészen más a hangulat.
Az előrejelzések szerint kiemelkedő lesz az idei augusztus a fővárosi turizmusban.
„Előre nem látható technikai problémák” miatt néhányan még nem kapták meg a jussukat – állította a hvg.hu-nak a Booking.com. A magyar hatóságok azonban már elkezdtek vizsgálódni, a Fidesz politikusa pedig még azt sem zárja ki, hogy ha nem oldódik meg a probléma, akár a nyári szünetben összehívhatnák emiatt a parlament illetékes bizottságát.
Augusztus végén drónokkal és hidrofonnal erednek a mitikus szörny nyomába.