Megölték a Reuters afganisztáni tudósítóját
A Pulitzer-díjas fotós egy összecsapásról tudósított.
A Pulitzer-díjas fotós egy összecsapásról tudósított.
Sokan attól tartanak Afganisztánban, hogy ha újra a tálibok kerülnek hatalomra, a nők elveszíthetik az elmúlt években megszerzett szabadságjogaikat. Többen a munkahelyüket féltik, mert dolgozni sem engedték őket korábban. A Deutsche Welle riportja.
A szovjet hadsereg 1989-es afganisztáni kivonulása után az ázsiai állam tartós káoszba és belháborúba süllyedt, s aligha lesz ez másképp szeptember után, amikor az utolsó nyugati katonák is elhagyják az országot. A kivonulás nyertesei a tálibok lehetnek, a legnagyobb vesztesek pedig a nők és a kisebbségek lesznek, akiknek jogait korlátozni fogják a fanatikus vallási mozgalom támogatói. A szomszédos államoknak is van mitől tartaniuk.
A döntést várhatóan szerdán jelenti be Joe Biden amerikai elnök.
A tálibok bevonásával átmeneti kormány felállítását javasolja Afganisztánban az új amerikai béketerv. A húszéves háború lezárására a Biden-kormányzatnak nem sok választása maradt.
A kabuli kormány részt vesz az Oroszország által kezdeményezett tárgyalásokon.
Több támadás is volt az afgán fővárosban, egy részüket az Iszlám Állam vállalta magára.
Abdul Gáni Baradar a tálibok egyik legkiválóbb stratégájaként feladta a leckét az Egyesült Államok haderejének, most pedig ő a fundamentalista terrorszervezet vezető diplomatája.
Az egykor a New York és Washington ellen támadást intéző terroristákat bújtató táliboknak tett engedményekkel próbálja lezárni történetének leghosszabb háborúját az USA Afganisztánban. A kabuli kormány úgy érzi, magára hagyták, de Donald Trump az elnökválasztás előtt külpolitikai sikert akar.
Bár messze még a béke, ennek ellenére jelentős fejleménynek nevezte az ENSZ-főtitkár szombaton, hogy az Egyesült Államok és az afganisztáni muszlim szélsőségesek megállapodást írtak alá Dohában, míg Donald Trump hangsúlyozta: az a cél, hogy véget érjen Amerika leghosszabb háborúja.
Az Egyesült Államok és az afganisztáni tálib lázadók vezetői békemegállapodást írták alá szombaton Dohában, amely remények szerint fontos lépés lesz a 18 éve dúló afganisztáni háború lezárásában, és lehetőséget teremt az afgán kormány és a tálibok későbbi békeegyezményének aláírására.
Két autót támadtak Afganisztánban drónokkal az amerikaiak, de nem azokat, amelyeket kellett volna.
Az amerikai elnök a béketárgyalások újraindítását szorgalmazza.
Fokozódik az erőszak Afganisztánban a nyár közepe óta több mint ezren haltak meg.
Folytathatja tevékenységét Afganisztánban vasárnaptól a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága (ICRC), mert a tálib lázadók visszavonták a segélyszervezetre áprilisban kimondott tilalmukat.
Idén is lélekharangok megkondítása közben sorolták fel a terrortámadás halálos áldozatainak neveit.
Az Egyesült Államok felfüggesztette a béketárgyalásokat az afganisztáni tálib lázadókkal egy minapi kabuli merényletük miatt - jelentette be Donald Trump amerikai elnök szombat este a Twitteren.
Tíz napon belül megállapodást várnak.
Új lábprotézist kapott, ez már a negyedik.
Légicsapásban életét vesztette az afgán kormány ellen fegyveres felkelést folytató tálibok egyik magas rangú parancsnoka a dél-afganisztáni Hilmend területén.