Mészáros Lőrinc csápjai a takarékszövetkezetek felé nyúlnak
Nem vezetik ki a tőzsdéről az FHB-t, és a mostani árfolyamon nem száll ki belőle az állam. A takarékszövetkezeti szektor egyre több szálon fonódik össze Mészáros Lőrinc érdekeltségeivel.
Nem vezetik ki a tőzsdéről az FHB-t, és a mostani árfolyamon nem száll ki belőle az állam. A takarékszövetkezeti szektor egyre több szálon fonódik össze Mészáros Lőrinc érdekeltségeivel.
Furcsán időzített húzással fizetett ki több mint egymilliárd forintot az az ingatlanhasznosító részvénytársaság, amelynek legnagyobb részvényese Schmidt Mária kormánybiztos cége. Forrásaink szerint törvényes, de üzletileg érthetetlen döntések történtek, márpedig a cégvezetésben Schmidt rokonai ülnek. Végül az óriási összeg egy svájci offshore cégnél landolt – vagyis valószínűleg soha nem fog kiderülni, valójában kinél kötött ki.
Bár olvasóink a Lopimust és a Mindent-Visz Nyrt.-t tartották volna a leginkább passzoló névnek, Mészáros Lőrinc tőzsdei cége egy konzervatívabb névváltoztatás mellett döntött: a közgyűlés az Opus Global cégnévről fog voksolni. Ami akár arra is utalhat, hogy a felcsúti polgármester szeme előtt már a globális terjeszkedés víziója lebeg – ha már okosabb Zuckerbergnél is.
Az elmúlt időszakban három nagy online ételrendelő tőzsdei bevezetése hozott sikert, most a NetPincér német anyacége is lép.
Szerdán kivárásra számítanak a magyar és a nemzetközi tőzsdéken is a rendkívül izgalmasnak ígérkező szupercsütörtök előtt az elemzők.
Esett a Berkshire Hathaway amerikai holdingtársaság negyedéves profitja: a világon az egyik legnagyobb, tőzsdén jegyzett vállalat idei első negyedévi nyeresége 27 százalékkal volt kisebb az egy évvel korábbinál, amikor részben egyszeri tételek növelték a nyereségét.
Szivek Norbert cége 300 millióért vett, 600 millióért eladott olyan részvényeket, amelyek a manyup-einstand során kerültek az államhoz.
Egy, a vártnál jobban induló részvény kezdett zuhanórepülésbe, és egyelőre nem tudni az okot.
Nem stimmel a részvények darabszáma, nem létező nyomtatványra hivatkoznak, Mészáros Lőrinc adatait és több ezer részvényt elnyelt valami rejtélyes tőzsdei feketelyuk – ilyen eljárási és tartalmi problémákat talált az Opimus részvényvásárlásánál a kisbefektetők érdekvédelmi szervezete. Sőt, szerintük még az összejátszás gyanúja is felmerül, ezért a felügyeletet ellátó Magyar Nemzeti Bankhoz fordulnak.
Nagy Márton lemondott a BÉT-nél betöltött elnöki pozíciójáról, és az MNB javaslata az, hogy az elnöki pozíciót egy személyben a vezérigazgató, Végh Richárd töltse be.