#világ

Miért nem volt elég a tabudöntés Netanjahunak?

Kelet-Jeruzsálem és a Golán-fennsík után a ciszjordániai zsidó telepeket és a Jordán folyó völgyét is annektálná Izrael. Ez végképp aláásná a palesztin állam létrehozásának esélyét. A friss hírek szerint viszont ez a kampányigért sem ért többséget Netanjahunak a választáson, igaz az ötletet ezután akár egy másik miniszterelnök is könnyebben megvalósíthatja.




1989-ben rácsodálkoztunk az NDK-sok tömeges menekülésére, pedig ez zajlott 1949 óta, csak nem rajtunk át

Németország kettészakadása óta kisebb-nagyobb hullámokban, de állandóan tömegek települtek át az NDK-ból az NSZK-ba. A berlini fal 1961-es felépítése óta az egyik legnagyobb áttelepülési hullám volt az 1989-es. A korabeli HVG-ben Bernát György Bonnból és Bedő Iván Berlinből ismertette az NDK-ból való ki-, és az NSZK-ba való betelepülés körülményeit. A cikk 30 éve, 1989 szeptember elején jelent meg, egy héttel azelőtt, hogy a magyar kormány végleg megnyitotta a magyar-osztrák határt a keletnémet menekültek előtt.







A demokraták megosztottak, újrázhat Trump?

Komoly versenyfutás alakult a demokrata elnökjelöltségért. Az aspiránsok már tévévitán is túl vannak, de nem tisztul a kép. A nagy kérdés, hogy az idősebb vagy a fiatalabb politikusgeneráció képviselője hívhatja-e ki az egyre népszerűbb Trumpot.



„Migráció nélkül még magányosan ücsörögnénk a fákon”

Jóléti veszteség éri azokat az országokat, amelyek lemondanak a migrációban rejlő előnyökről – mondja Klaus F. Zimmermann, a világ egyik legbefolyásosabb munkapiaci professzora, több kormány, az Európai Bizottság, a Világbank tanácsadója, az Európai Tudományos Akadémia közgazdasági szekciójának elnöke. Néhány hónapig „Soros György egyetemén” is tanított. Interjú.