A világ nem lett más, nem múlt csütörtök hajnalban tört rá Európára az orosz politika által okozott veszély. Múlt csütörtök óta annyi változott, hogy most már ezt a veszélyt Berlinben és Európa más városaiban is egyre inkább felismerik és komolyan veszik. Vélemény.
Nevén nevezte az orosz agressziót Orbán Viktor, és információink szerint az Európai Unió által meghozott szankcióknál sem a blokkolásra játszott, inkább azt számolgatta, hogy a többiek kompromisszuma milyen vágást jelent majd az ország gazdasága szempontjából.
Nem csak azért hangoztatja a lehető legsemlegesebb álláspontot Orbán Viktor az orosz–ukrán háborúban, mert Magyarország gazdasági érdekei ezt kívánják, még csak nem is a rövid távú politikai érdeke miatt. Az oroszbarátságot nemcsak a közös üzletek tartják össze, hanem az, ami Moszkvának a pénznél is fontosabb: egy olyan világnézeti stratégiai szövetség, amelybe az Orbán Viktor által megálmodott és megalkotott illiberális állam eszméje is kényelmesen elfér. Fontos, hogy mi lesz Ukrajnával, de legalább ennyire fontos, hogy mi lesz azzal az ideológiával, amely Magyarországot is megfertőzte. Vélemény.
Naivitás volt hinni Putyin „Oroszország-erődjében”, mert az nem készpénzt jelent, hanem külföldi bankbetéteket, amiket bármikor be lehet fagyasztani – írja a New York Timesban a Nobel-díjas közgazdász.
Könnyebben megteremthetik az oroszok a kapcsolatot a Krím és az Ukrajnában harcoló katonáik között, ha sikerül Mariupolt elfoglalniuk, valószínű, hogy most közelebb kerültek ehhez a céljukhoz. Harkovot és a Kijev melletti városokat is támadták, Herszont állításuk el is foglalták. Joe Biden amerikai elnök évértékelő beszédében közölte, Putyin nagy árat fog fizetni Ukrajna megtámadásáért. Percről percre tudósításunk a háborúról.
Putyin annak idején nem vette át nyilvános ünnepélyes ülésen a kitüntetését, ezért nem számít a Debreceni Egyetem díszpolgárának, de a következő ülésen döntenek a kitüntetésről szóló határozat hatályon kívül helyezéséről is – közölte az egyetem.
Elemzés a nagyon is sokszínű, sokosztatú putyini Oroszországról, Vlagyimir Putyin működéséről, cselekvésének mozgatórugóiról, az orosz társadalomról, évtizedes oroszországi káoszról, az ukrajnai háború hátteréről.
A Nemzetközi Beruházási Bank és Putyin ellen tüntetett az ellenzék Budapesten. Márki-Zay Péter ellenzéki miniszterelnök-jelölt szerint Orbán Viktor 12 éve háborús politikát folytat, de az ellenzék nem fogja „ukrán vérrel az égre festeni, hogy Orbán, takarodj”. Ha pedig a kormány jó intézkedéseket hoz, azokat támogatni fogják.
A Conti az egyik legismertebb kiberbűnözői csoport, amely zsarolóvírust használ ellenfelei gyengítéséhez. A minap nyíltan kiálltak Vlagyimir Putyin orosz elnök mellett, és éltették az orosz csapatokat, de ők húzták rövidebbet.
Fájni fognak Európának is az Oroszország elleni szankciók, különösen azoknak az országoknak, amelyek szorosan függenek Oroszországtól vagy jelentős üzleti érdekek fűzik hozzá. Ez a tanulópénz azért, mert nem tanultunk a történelemből. Vélemény.