szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Éppen ma négy hete, hogy Oroszország offenzívát indított Ukrajna ellen. A Pentagon friss jelentése szerint az orosz csapatok most védelmi állásokat létesít, miközben Ukrajna újabb jelentős fegyverellátmányhoz juthat. Percről percre követjük az orosz-ukrán háború csütörtöki híreit.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Most érkezett

Napi 500 Stinger légvédelmi rakétát és Javelin páncéltörőt kérnek az ukránok az Egyesült Államoktól

Ukrajna frissítette az amerikai kormánytól kért katonai segítségre vonatkozó kívánságlistáját:

Percről percre
Sorrend megfordítása

1 2 3 4

Benkő: A jelenlegi helyzetben nincs szükség más országok katonáira a keleti országrészben

Már eddig is az a magyar katonákból álló harccsoport látta el a keleti országrészben a megerősített jelenlétet, amelyet nyitottá tettek és amelyhez öt nemzet jelezte a csatlakozását – mondta el Benkő Tibor honvédelmi miniszter a brüsszeli NATO-csúcs után tartott beszélgetésen Budapesten.

Benkő: A jelenlegi helyzetben nincs szükség más országok katonáira a keleti országrészben

A magyar vezetésű harccsoporthoz öt ország katonái csatlakoznak, a Dunántúlon fognak állomásozni, azt a honvédelmi miniszter nem tudta megmondani, mikor érkeznek meg Magyarországra.

Az EU és az USA kész további szankciók elfogadására

A NATO- és a G7-es csúcstalálkozót követően az uniós állam- és kormányfők ültek össze Brüsszelben. A kétnapos találkozó első napját kizárólag az orosz-ukrán háborúnak szentelték.

Harkivnál lelőhetett egy Szu-34-es bombázót az ukrán légvédelem

Az ukrán légierő keleti parancsnoksága közben arról adott hírt, hogy Harkiv környékén a légvédelem lelőtte az orosz erők egyik, Szu-34-es taktikai bombázó repülőgépét és egyik drónját, azaz pilóta nélküli repülőjét.

Harkivnál lelőhetett egy Szu-34-es bombázót az ukrán légvédelem

Az ukrán hatóságok beszámoltak több csütörtöki harci cselekményről is. Azt állítják, egy orosz helikopter a saját állásaira nyitott tüzet.

Ukrán parlament: 4300 házat romboltak le az oroszok a háború kezdete óta

A háború kezdete óta az orosz erők 4379 házat romboltak le és 121 gyermeket öltek meg – állítja az ukrán parlament.

A hivatalos Telegram-csatornán közzétett bejegyzésében hozzátették, hogy eddig 6,5 millió ukrán hagyta el otthonát. Az ENSZ legutóbbi becslése szerint több mint 3,5 millió ember menekült el Ukrajnából.

Ukrán ombudsman: 400 ezer embert deportáltak az oroszok Ukrajnából

Ukrajnából több mint 400 ezer embert, köztük 84 ezer gyermeket deportáltak erőszakkal Oroszországba – állítja Ljudmjla Deniszova, ukrán ombudsman. Csütörtöki tájékoztatóján azt is elmondta az ombudsman, hogy Mariupol és más ukrán városok lakosait kényszerítették az orosz erők a határon túlra.

Ukrán ombudsman: 400 ezer embert deportáltak az oroszok Ukrajnából

Donyeck megye kormányzója arról számolt be, hogy az ukránokat először szűrőtáborokba viszik, aztán az FSZB elszállítja őket.

Orosz külügyminisztérium: A NATO a háború folytatását akarja

A nyilatkozatában azt írja a tárca, hogy a Kijevnek nyújtott további támogatásokról szóló döntés azt mutatja, hogy a nyugati szövetség a konfliktus folytatását akarja.

Orosz külügyminisztérium: A NATO a háború folytatását akarja

Az orosz külügyminisztérium csütörtök este reagált a NATO-csúcstalálkozón elhangzottakra.

Feltörtek 300 orosz nyomtatót, majd arra utasították őket, hogy háborúellenes üzeneteket nyomtassanak

A GhostSec hackercsapat orosz nyomtatókat tört fel, hogy távolról háborúellenes üzeneteket nyomtathasson velük, egészen addig, míg a készülékekből ki nem fogy a tinta.

Feltörtek 300 orosz nyomtatót, majd arra utasították őket, hogy háborúellenes üzeneteket nyomtassanak

„Ez nem a te háborúd, ez a kormányod háborúja" - jelent meg az eltérített nyomtatók által kiadott papírokon.

Margarita Ormocadze Jakovleva kijevi újságíró, író, költő: Az egész keleti blokk veszélybe kerülhet

Orosz bombatalálat érte az ukrajnai Babij Jar holokauszt-emlékművet március harmadikán. „A történelem ismétli önmagát” – kommentálta Volodimir Zelenszkij ukrán elnök. A kijevi szurdokban 1941-ben a német Einsatzgruppe több mint 33 ezer zsidót mészárolt le. A függetlensége óta a múltját feltáró Ukrajnában 2673 személy érdemelte ki az izraeli Jad Vasemtől a Világ igaza címet, közülük 17-en élnek. A Babij Jar emlékközpont korábbi munkatársa, az ukrajnai Világ igazai dokumentumfilm társszerzője, Margarita Ormocadze Jakovleva Budapestre menekült.

Öt ország nem szavazta meg az ENSZ az orosz hadműveletek leállítását sürgető határozatát

Harmincnyolc ország – köztük Irán, Kína és India – tartózkodott és mindössze öt – Oroszország, Szíria, Fehéroroszország, Észak-Korea és Eritrea – szavazott nemmel a voksoláson. Ez ugyanaz az öt ország, amelyik nem volt hajlandó megszavazni az orosz agressziót elítélő határozatot sem.

Öt ország nem szavazta meg az ENSZ az orosz hadműveletek leállítását sürgető határozatát

Ugyanazok az országok álltak ki Putyin mellett az ENSZ-ben, akik nem szavazták meg az ukrajnai agresszió elítélését sem. Észak-Koreában, Szíriában, Fehéroroszországban és Eritreában még bízhatnak az oroszok.

1 2 3 4
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!