Die Welt: Biden keménysége mutatja, hogy Putyin tévesen hitte gyengének a Nyugatot

Ha az orosz elnök február 24-e előtt netán eljátszott a gondolattal, hogy Ukrajna lerohanása után mehet tovább, például a Baltikumban, akkor legkésőbb most már látnia kell: a nyugati elriasztás nem frázis – írja a konzervatív német lap főkommentátora, Jacques Schuster.

  • hvg360 hvg360
Die Welt: Biden keménysége mutatja, hogy Putyin tévesen hitte gyengének a Nyugatot

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.

Igen nagy szerencse az ukrajnai háború idején, hogy éppen Joe Biden az amerikai elnök. Merthogy rendkívül tapasztalt, és felelősségteljesen nem hátrál. Ám közben nem szegi meg azt a hidegháborús szabályt, amely „rugalmas reagálás” néven ismert, és lényege: az ellenségnek nem lehet kétsége afelől, hogy masszív visszacsapásra számíthat, ha netán úgy gondolja, hogy nem áll meg Ukrajna nyugati határainál. A harcok első négy hete után így foglalja össze a Fehér Ház lakójának érdemeit a Jacques Schuster.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?