Megszűnt a várólista, végre ön is elérheti a mesterséges intelligenciát, ami szavakból képeket generál
Az OpenAI népszerű képgenerátora, a DALL-E egy komoly technológiai mérföldkő, amit immár bárki kipróbálhat.
Az OpenAI népszerű képgenerátora, a DALL-E egy komoly technológiai mérföldkő, amit immár bárki kipróbálhat.
Egy svájci orvoscsoport sikeresen ültetett át egy donormájat, amelyet egy speciális gép segítségével három napon át melegen és életben tartottak a testen kívül.
A legtöbben szürkehályog-műtétre várnak, több mint 17 ezren.
Évente csak néhány száz magyar kér engedélyt külföldi egészségügyi ellátásra azzal, hogy azt az egészségbiztosító pénzzel is támogassa. Pedig uniós szabályok alapján erre többféle lehetőségünk is van, ha mi, vagy az orvosunk úgy látja, hogy „belátható időn belül” saját országunkban nem jutnánk kezeléshez. A szigorú feltételek, valamint a nagy árkülönbségek miatt azonban az államnak egyelőre nem kell azzal számolnia, hogy tömegesen mennének külföldi kórházakba magyar betegek. Akik amúgy már itthon is többet fizetnek egészségükért saját zsebből, mint az EU-átlag.
A NEAK a váróslisták hosszát már nem közli, az viszont kiderül az oldaláról, hogy növekszik a beavatkozásra várók száma.
Kormánydöntés született a kórházi várólisták csökkentéséről, a kabinet 13,6 milliárd forintot fordít erre a célra – jelentette be az emberi erőforrások minisztere.
Már csak visszamenőleges adatokat lehet megismerni.
A legtöbben, 17 ezren szürkehályog-műtétre várnak.
A mindent az újraválasztásának alárendelő kormány hiába tudja, hogy az oltatlanok életveszélyben vannak, alig tesz valamit, hogy megmentse őket önmaguktól, és tőlük másokat. A kórházakba egyre súlyosabb állapotú betegek kerülnek, a dolgozók kimerültek, a tervezett műtétek várólistái pedig tovább hosszabbodtak.
Jövőre 8,7 milliárd forintot szánnak erre a célra.
A koronavírus-járvány kezdete óta a hosszú időre leállított beavatkozások miatt csaknem 16 ezerrel nőtt a műtétre várakozók száma. Mostanra 41 ezer beteg torlódott fel, az egészségbiztosítási alapkezelő pedig pluszpénzzel próbálja visszavágni a járvány alatt megnyúlt várólistákat.
Fogalmuk sincs az állami szerveknek arról, hogy a járványhelyzet miatt hány elmaradt műtét torlódott fel az egészségügyben. A több ezer halasztott beavatkozásra csak a várólisták növekedéséből lehet következtetni, és a szakértő szerint a helyzet rövid időn belül nem javul, sőt.
A férfinak már két műtétjét is elhalasztották, most már várólistán sincs.
Az orvoskamara elnöke szerint ha nem sikerült rendezni az orvosok ügyeleti díjait, pályaelhagyás, szétesés következhet.
Március 5-től ismét szünetelnek a halasztható műtétek a koronavírus-járvány újabb fellángolása miatt. Így az őszi és tavaszi hullám között csupán egy hónap jutott az egynapos, könnyebb műtétek elvégzésére. Bár ezekre a műtétekre nem közvetlen életveszélyben van szükség, így is az életminőséget nagy mértékben meghatározó beavatkozásokról van szó, amelyek elmaradása hátrányos helyzetet teremt a páciensek számára. A Bank360 megvizsgálta, milyen lehetőségek vannak az állami rendszer helyett igénybe vehető magánegészségügyi beavatkozások finanszírozására.
Mandulaműtétre például az átlagos 3 hét helyett fél évet kell várni.
A kérvények befogadásánál főleg a járóbeteg-szakellátásnak kedveztek. Összesen 47 intézmény jut többletkapacitáshoz.
Az Emmi szerint nem is tudtak a fővárosi várólisták csökkentésére létrehozott szakmai koncepcióról. Kár, hogy a Fővárosi Önkormányzat júliusban személyesen is egyeztetett róla az egészségügyi államtitkárral, aki támogatásáról biztosította a programot.
Októbertől daganat gyanúja esetén a jelenlegi 14 nap helyett 7 napon belül el kell végezni a CT- vagy MR-vizsgálatokat. A minisztérium szerint viszont a Kásler Miklós vezetésével felállított szakmai protokollokat kellene követni.
Nehézkesen pörögnek fel az egészségügyi ellátások a Népszava szerint.