Magyarországon csökkent a legnagyobbat a fizetések vásárlóereje a régióban
A 17 százalékos infláció mellett a bérek csupán 11 százalékkal nőttek.
A 17 százalékos infláció mellett a bérek csupán 11 százalékkal nőttek.
Néhány falu teljesítménye kiemelkedően növekedett 2020-ban is, miközben teljes régiók szakadtak le még jobban.
Nincs megállás az e-kereskedelem bővülésében.
Euróban számolva egy bukaresti lakos számára jóval nagyobb elkölthető jövedelem áll rendelkezésre, mint egy budapestinek. Ám Romániában nagyok a területi különbségek. Az országos átlagokat nézve Románia és Magyarország fej fej mellett állnak.
Idén egy átlagos európai polgárnak 13 894 euró áll rendelkezésére elkölthető jövedelemként. Egy magyarnak 6 871 euró, amivel továbbra is a 30. helyen vagyunk a kontinensen – derül ki a „GfK Vásárlóerő Európában 2020” című tanulmányból.
Egymás után függesztik fel a kilakoltatásokat az ellenzéki kerületi polgármesterek; létszámleépítésre kényszerülhet a Dunaferr; Orbán Viktor Vlagyimir Putyinnal tárgyalt Budapesten. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Látványosan nő a vásárlóerő Magyarországon, de még így is rosszul állunk európai összehasonlításban.
És szép lassan a lengyelek is lehagyták Magyarországot.
Két része van csak az országnak, ahol az egy főre jutó vásárlóerő eléri legalább az európai átlag felét.
A tekintélyes brit gazdasági hetilap, az Economist 1986 óta publikálja félévenként frissítve a Big Mac-indexet, és közli, mennyibe kerül az ikonikus szendvics a világ különböző tájain. A franciák vitatják a módszertant.
Hatalmas, közel nyolcszoros különbség mutatkozik az Európai Unió tagországai között a minimálbér összegében, a legmagasabb minimálbért Luxemburgban fizetik - derült ki az uniós statisztikai hivatal (Eurostat) jelentéséből.
A gazdagok még gazdagabbak lettek, a szegények még jobban leszakadtak – derül ki a GKI térképéről.
Luxemburg volt az EU leggazdagabb tagállama tavaly is. Magyarország a sereghajtók között van, három balkáni ország előtt helyezkedik el a toplista végén.