Hszi Csin-ping bajszát húzogatja Putyin azzal, hogy Kína érdekszférájában próbál magának barátokat keresni
Megbolygatta a kelet-ázsiai régiót észak-koreai és vietnámi látogatásával Vlagyimir Putyin, aki más-más dolgot kapott a két országtól, s a kavarásával Kínát is bosszanthatja.
A hajnali sötétségben a hagyományos koreai ruhába, hanbokba öltözött nő virágcsokorral, Kim Dzsong Un, Észak-Korea egyszemélyi vezetője pedig kézfogással és baráti öleléssel a üdvözölte múlt szerdán Vlagyimir Putyin orosz elnököt, majd az autókonvojával, személyesen kalauzolta el a fényárban úszó Phenjan teljesen üres utcáin a kormányzati vendégházba. Néhány órával később már jobban megadták a módját,
a diktátor országalapító nagyapjáról, Kim Ir Szenről elnevezett főtéren gyereksereg, katonai díszszázad és zenekar köszöntötte a Kreml urát,
aki vendéglátója társaságában megkoszorúzta azoknak a szovjet hősöknek az emlékművét, akik a második világháborúban segítettek a Koreai-félszigetet felszabadítani a japán gyarmati uralom alól.
A mostani látogatás külsősége és tartalma is különbözött attól, ami Putyin legutóbbi, 2000-es phenjani útját jellemezte. A nem sokkal korábban – Borisz Jelcin és a körülötte lévő oligarchák választottjaként – az orosz elnöki posztra került Putyin Kim Dzsong Un apjával, Kim Dzsong Illel találkozott, aki még hat évvel volt az Észak-Korea nyugati megítélését alapvetően megváltoztató első kísérleti atomrobbantás előtt. Egy hónappal később, a hét vezető ipari ország és Oroszország (G8) Japánban tartott csúcstalálkozóján Putyin Tony Blair brit miniszterelnöknek, Jacques Chirac francia és Bill Clinton amerikai elnöknek az első kézből szerzett tapasztalataira hivatkozva azt mondta, Észak-Korea akkori vezetőjével szót lehet érteni.