2027-től betiltják a szén-dioxidot az italokban?
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Szvitlana Szlipcsenko szerint a magyar politikai megosztottság is csak az orosz propaganda malmára hajtja a vizet.
Túlzásnak tűnhet, hogy a vatikáni sajtóiroda minden nap, néha naponta többször is ad egy helyzetjelentést a pápa állapotáról, benne olyan triviálisnak tűnő részletekkel, mint hogy jól aludt és reggelizett. Ezeknek a rendszeres közleményeknek nemcsak az információ megosztása a célja, hanem a félinformációk, álhírek elleni fellépés is. Azóta ugyanis, hogy a pápát február 14-óta kórházban ápolják, erőre kaptak a haláláról szóló összeesküvés-elméletek. A közösségi média pedig termékeny táptalaja ezeknek.
Ügyes módszerekkel árasztja el a webet az orosz dezinformációs gépezet, és úgy tűnik, már arra is rájöttek, hogyan lehet befolyásolni az MI-chatbotok válaszait.
Az Apple mesterséges intelligenciája korábban többször is olyan értesítéseket küldött a felhasználók iPhone-jára, ami álhíreket tartalmazott. A vállalat közölte, parkolópályára teszik a funkciót.
Összehangoltan működő hálózatot fülelt le a Google, melyek összesen több mint 1000 weboldalt üzemeltettek. A cég lecsapott, és blokkolta őket.
Egy friss jelentés szerint kiterjedt álhírterjesztő hálózat működik a Facebookon és az Instagramon, mely hirdetésekkel terjeszti a valótlanságokat. Bár ezek egy részét a Meta törli, sokezer hasonló hirdetés továbbra is aktív tud maradni, és az azokat létrehozó oldalak is tovább működhetnek sok esetben.
Az online információk valódiságának ellenőrzését segítő tananyagokkal bővült a tudatos internetezést segítő Detekto. A weboldal elsősorban 13–16 éveseknek szól, de ingyenes segédletei hasznosak lehetnek mindenkinek, aki nem akar csalásokba belefutni vagy valótlanságokat terjeszteni.
Mindig is vállalta a konfliktusokat a hatalommal Pavel Durov, akit a hét végén azért vettek őrizetbe Párizsban, mert az általa alapított és vezetett Telegram közösségi oldalon gyakorlatilag semmiféle moderálás nem történik, így a platform bűncselekmények elkövetésére és illegális tartalmak közzétételére is kiválóan alkalmas. Az orosz nemzetiségű milliárdosnak korábban Putyinékkal is meggyűlt a baja.
Megkezdte munkáját az Ukrajnát érintő dezinformáció elleni szervezet.
Az európai parlamenti választások előtt az orosz politikai és gazdasági érdekekhez köthető álhírek sora árasztotta el Európát, ezek terjesztését a generatív mesterséges intelligencia nagyon megkönnyítette. Bár az Európai Unió – és számos tagország külön is – hatványozott erővel küzd a kamuhírek és a zavarkeltés ellen, ennél sokkal többre lenne szükség.
A minőségi újságírás fontosságát bemutató tananyagokkal bővült a 13–16 éves gyerekeknek szóló Detekto oktatási oldal.
Hiába van sokkal több követője a hagyományos médiumoknak az X-re átnevezett Twitteren, mégis néhány, viszonylag ismeretlen csatorna éri el a legtöbb felhasználót, köztük Habony Árpád receptjére létrehozott, a leköszönő lengyel kormányhoz több szállal kötődő Visegrád 24.
A Meta, a TikTok és az X után az Alphabet vezetője, Sundar Pichai is figyelmeztető levelet kapott az Európai Unió biztosától, Thierry Bretontól a YouTube-on terjedő álhírek miatt.
A X-re átnevezett Twitter több száz „Hamászhoz kötődő fiókot" távolított el, és több tízezer poszt eltávolítására vagy megjelölésére tett intézkedéseket az Izrael elleni támadás óta – közölte korábban a portál vezérigazgatója, Linda Yaccarino csütörtökön.
Túl sok erőszakra buzdító tartalom és álhír terjed a Facebookon az izraeli-palesztin háborúval kapcsolatban, az EU büntethet, ha ez így marad.
A 21 Kutatóközpont és az Ynsight Research kutatásában négy országban nyolc állításról kérdezték az embereket. A tanultabb, nagyvárosi fiatalok valamivel kevésbé dőlnek be az álhíreknek, és leginkább a konzervatív nézeteket vallók vannak kitéve ezeknek.
Mi a különbség a propaganda és az oktatás között? - teszi fel a kérdést kultikussá vált, nemrégiben kibővített és átdolgozott, A társas lény című könyvében a szociálpszichológus Elliot Aronson. Részlet a kiadványból.