Időseket vertek át és loptak meg ezek a nők
Egyszer egy vallási csoport tagjainak adták ki magukat, egyszer egy idős férfi ismerősének.
Egyszer egy vallási csoport tagjainak adták ki magukat, egyszer egy idős férfi ismerősének.
„Sokan érdeklődnek a lakás iránt, de ha átutal háromhavi lakbért, akkor elsőbbséget biztosítunk” – mondják a csalók, akik látszólag patyolat tiszták, a valóságban belebújtak egy cég bőrébe.
Több álhír is keringett az elmúlt hetekben a közösségi oldalakon. Érdekes módon a címbéli, zuckerberges eset például – egy hibának köszönhetően – tényleg igaz volt. De volt több más dolog is, amivel sokakat megvezettek novemberben.
Propaganda céljából vagy szimplán csak pénzért: programozott, fáradhatatlan robotok és kiirthatatlan hírhamisítások befolyásolják a közvéleményt több országban is.
A nagy bevásárlási szezon idején sokkal átverhetőbbek vagyunk, mint máskor. Éppen ezért nem árt néhány dologra ügyelnünk, hogy a vásárlás végül ne szomorú arccal végződjön.
Átvertek!- átkozódik az orosz oligarcha, aki egy Leonardo da Vinci-festmény (nem a képen látható) boldog tulajdonosa. Dmitrij Ribolovjev, aki a műtrágyabizniszben szedte meg magát, örül a képnek, de kissé sokallja az árat. Perel a világ minden táján. Az egyik célpont a világhírű aukciós ház, a Sotheby's, mely most nyilatkozatban kívánta tisztázni az álláspontját.
A Lidl és a Penny Market már cáfolta, hogy közük lenne a 30 ezer forintos vásárlási utalványt hirdető kamu nyereményjátékhoz.
Emlékszik a Facebookon terjedő farkascsordás fotóra; tényleg a leggyengébb farkasok haladnak a sor elején? És a véresre vert férfit ábrázoló fotó tényleg egy bevándorláspárti olasz politikus első találkozását örökíti meg a migránsokkal?
A különböző oldalak cikkeit összesítve már több tízezer lájkolásnál, megosztásnál jár az a Facebook hazai felhasználói közt igen gyorsan terjedő kép, melynek leírása szerint a farkasok megmutatják, hogy működik egy jól szervezett társadalom.
Ön is látta azt a facebookos élő videót, melyben egy 609 méter magas torony tetején cserélnek ki egy villanykörtét? A dolog nem egészen az, mint aminek tűnik.
Ismét a legnagyobb magyarországi pénzintézet ügyfeleire utaznak e-mailben internetes csalók.
Gyönyörű felvételeket mutattak a Facebook élő videóközvetítős funkciója segítségével a napokban több oldalon is. Szemrevaló élő adás az űrből? Csak majdnem.
Néhány tízezer dollár befektetésével évtizedekre megvásárolta magának a menlevelet a cukoripar, minden egészségügyi felelősséget a telített zsírokra hárítva. A teljes sztorit a HVG eheti kiadványában olvashatja.
A kalcium tényleg jó az allergiára vagy csak egy évtizedek óta velünk élő kamu az egész? Az izlandi kormány tényleg 1,4 milliót fizet azoknak a migránsoknak, aki elvesznek egy helyi nőt?
Tényleg házat, munkát és 160 ezer dollárt kínál az odaköltöző magyaroknak egy új-zélandi település? Japánban tényleg nem adnak állampolgárságot a muszlimoknak? Az Urban Legends oldalán letesztelheti, mit hitt el – és megtudhatja, mit nem kellett volna elhinnie.
Összesen 14 millió forintot csalt össze a vád szerint egy 31 éves nő. Azzal a történettel verte át áldozatait, hogy neki speciális, gyógyíthatatlan mellrákja van, amin csak az őssejtterápia segít. Mellrákja sosem volt, mellfelvarrása igen - közölte az ügyészség.
Több polgármester szerint nem szólt előre a kormány, hogy az iskolák államosítása nem lesz ingyen, de ez azért sejthető volt. Jön a szolidaritási hozzájárulás, amelyről Gémesi Györgynek a szocializmus jut eszébe.
Egyelőre nem tudni, hányan estek áldozatul egy scamnek, amelyik a WhatsApp – nem is létező – Gold verziójára kínált frissítést.
Csoportosították a Facebookon (és úgy általában az interneten) gyorsan teret nyerő kamuhírek elsőkörös terjesztőit.
A Facebook biztonsági csapata nevében küldenek üzeneteket azok, akik a felhasználók jelszavára utaznak.