Ez minden idők legdurvább ijesztgetős videója?
Eleve sokan félnek a bohócoktól, de amit ez az elmebeteg átverő csapat csinál, az még a horrorcirkusz-kedvelőket is próbára tenné.
Eleve sokan félnek a bohócoktól, de amit ez az elmebeteg átverő csapat csinál, az még a horrorcirkusz-kedvelőket is próbára tenné.
Ezzel az alkalmazással bármilyen chatelést hamisíthat, amely úgy néz ki, mintha valakivel tényleg megtörtént volna a beszélgetés a WhatsAppon.
Négyből egy kisboltban, ötből egy áruházláncnál szabálytalanságokat talált a mérlegek használatát ellenőrző Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság. Nem kis pénzről van szó: egy vásárlás során átlagosan 200 forinttal csellózzák át a vevőket. Súlypótlás, billegés, érme a súly alján – nem ismer határokat a magyar kreativitás, a trükkök száma szinte végtelen, mutatjuk a leggyakoribbakat.
Az első hírek még pár százmillió forint kárról szóltak, ma már 20 milliárdos összeg is elhangzott. És egyre csak gyűlnek és gyűlnek a dühös emberek, akiket átejtettek.
Olyan törvénymódosítást készít elő a fejlesztési tárca és a KDNP, amely szigorítaná az árubemutatók szabályozását. Nem lehetne például ingyenességgel csábítani a vevőket. A trükkös kereskedelemnek leggyakrabban a jóhiszemű nyudíjasok válnak áldozatává.
Több százezren megosztották, biztos, hogy több millióan látták, és valóban gyönyörű a Nemzetközi Űrállomásról (ISS) készült napfogyatkozás-fotó. Csak éppen nem igazi.
Három budapesti férfi kedvezményes hitelt kínált jóhiszemű ügyfeleknek. A regisztrációs díjat és egyhavi törlesztőt bevasaltak rajtuk, a hitel azonban sose érkezett meg. Az ügyben a zuglói rendőrség nyomoz.
Komolyan nekiveselkedik a rendszerint álhíreket közzétevő oldalak elleni harcnak a Facebook. Néhány kattintással ön is sokat tehet a félrevezető cikkek visszaszorításáért.
Nem lesz kötelező munkanap a szombat, Koltai Róbert nem halt meg, és hiába klikkel, nem fogja megkapni a kómából felébredt Schumacher első videóinterjúját. Összegyűjtöttük azoknak az oldalaknak a listáját, amelyek rendre átverik a felhasználókat. Sőt, azt is megmutatjuk, hogyan szúrhatja ki, ha egy megbízhatónak tűnő oldalon lát kamugyanús cikket.
Csak a lájkokra vadászik az az oldal, amelyiken megjelent az állandó szombati munkanapról szóló álhír. Az átverés nagyon terjed a Facebookon.
Április 1-jén túl egyértelmű lenne egy hamis hír elkészítése és megosztása, így inkább most ajánljuk a módszert. A gyanútlan ismerősökre alaposan rá lehet ijeszteni ezzel az ingyenes és egyszerű internetes szolgáltatással.
Újabb körlevél terjed a Facebookon, állítólag ha a felhasználó bemásolja saját posztjába a szöveget, akkor a közösségi oldal nem használja a képeit és adatait. Természetesen átverésről van szó, ugyanis azzal, ha valaki regisztrál a közösségi oldalra, illetve hogy folyamatosan használja azt, automatikusan elfogadja a felhasználási feltételeket – akárhova akármit is ír ki utána.
Az ilyen Citi-félék miatt olyan népszerű a Fidesz „elszámoltatjuk a bankokat” kampánya. Ceglédi Zoltán megpróbáltatásai egy hitelkártya miatt.
Durva viccet sütött el egy amerikai apa, aki hazaérkező feleségét rémítette halálra. Az átverésben a család legkisebb tagjai játszották a főszerepet.
Otthon végezhető munkára jelentkezéssel bankkártyaadatokat csalnak ki ismeretlenek az egyik közösségi portálon – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szerdán. Az MTI információi szerint a felhívás a Facebookon jelent meg.
Egy gambiai telefonszámról kaptak többen is segélykérő üzenetet, a rendőrség azonban arra figyelmeztet, hogy ez átverés.
Nemcsak a cigi, a tejföl, a liszt most már a kávé is egyre rosszabb üzlet, amennyiben az eddig megszokott negyedkilós csomag már csak 225 grammot nyom.
A legtöbb cél él olyan praktikákkal, melyeken keresztül azt igyekeznek elérni, hogy minél többet költsünk náluk. A vállalatok ráadásul már igen korán felismerték, hogy az emberek nem csak racionálisan cselekednek, hanem az érzelmek után is mennek. Sokan ezt használják ki.
Több légitársaság nevével való visszaélés után ezúttal a Wizz Air nevében ígérgetnek csalók tízezrével ingyen repülőjegyeket.
Néha olyan országban is tanúi lehetünk a turisták és vendégek megkopasztásának, ahol nem is feltételeznénk. A svájci Luganóban fotózta le a helyi köztévé igazgatója, Maurizio Canetta az alábbi blokkot. A pizzériában két pizzát rendelt ő és a társasága (a kiszámlázott kávé alapján legalább hárman voltak), és arra kérte a pincért, hogy az egyik pizzát vágja félbe. Legnagyobb meglepetésére a félbevágásért 2 frankot számolt fel a vendéglő, ami nagyjából 520 forintnak felel meg. Bár erről nem ír a Twitteren a tévés, a pizzéria vélhetően azt "büntette" így, hogy ketten mertek egy pizzát megenni.