Nagyot drágulhatnak jövőre az étrend-kiegészítők
A korábbi 5 helyett 27 százalékos áfa sújtja majd a speciális tápszereket.
A korábbi 5 helyett 27 százalékos áfa sújtja majd a speciális tápszereket.
Szinte nincs is hatása, így nem védik a szívet az omega-3 zsírsavas étrend-kiegészítők egy nagyszabású új kutatás adatai szerint.
A kurkumát tartalmazó készítmény és az orvostechnikai eszközként nyilvántartott fogyasztószer reklámjában is olyat állítottak ezekről az étrendkiegészítőkről, amelyeket nem tudtak igazolni. Egy futószemölcsök eltüntetéséhez ajánlott folyadékkal is baj volt, ott sem volt elég bizonyíték a hatásosságáról.
Tényleg már csak az örök élet és az ingyensör hiányzik a perui kovaföldet forgalmazók ígéretei közül. Az étrend-kiegészítők új "sztárjáról", akárcsak időnként a "C-vitaminban gazdag citromlevekről", azt is állítják, hogy „kipucolja” a beleket és az ereket, sőt még a rákot is gyógyítja.
Itthon legalább tízezer új tüdőrákos megbetegedést regisztrálnak évente, és Magyarország a férfiak tüdőrákos megbetegedését tekintve világelső a halálozási rangsorban. Hiába elérhetőek már új terápiák, a hosszú távú túlélés arányain nem sikerült még javítani – írja a szerdai Magyar Nemzet. A szakember szerint semmiféle alternatív gyógymód nem helyettesítheti a daganatos betegségben alkalmazott orvosi kezelést.
Gyógyszerhatóanyagot találtak a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal szakemberei három olyan étrendkiegészítőben, amelyek interneten rendelhetőek. A hatóság azonnali hatállyal elrendelte a termékek forgalomból történő kivonását.
Egy dél-afrikai cég vásárolja meg a Scitec Nutritiont.
Csokoládé- vagy káposztaleves-diéta? Vega legyek vagy inkább paleózzak? Zsír vagy olivaolaj? Glutén- vagy a laktózmentes? Megannyi kérdés, és megannyi csodát ígérő módszer és forradalmi újítás cirkulál a fogyókúra- és az étrendpiacon: szinte minden napra jut valami, ami azt ígéri, hogy megváltoztatja az életünket, meggyógyít, és jobb emberré tesz. Holott a valóságban nincsenek csodák: az egészséges és tartós fogyás a rengeteg ígérettel kecsegtető divatdiétákhoz képest viszonylag lassú és küzdelmes folyamat, ami egyben életmódváltást is jelent. Szakemberek segítségével jártunk utána, hogyan különböztessük meg egymástól az átverést és a valóban bevált, egészséges módszereket.
Hatmillió forint bírságot szabott ki a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a Novonex Pharma Kft.-re, mert a vállalkozás jogsértő módon reklámozta a Novo C Plus étrend-kiegészítő kapszulát, nem tudta igazolni a C-vitamin hatóanyagának felszívódására és hasznosulására vonatkozó piacelsőségi állításait.
Az internetes gyógyszerkereskedést ellenőrző nemzetközi Pangea akcióban több mint száz olyan magyar nyelvű oldalt azonosítottak, amelyeken valószínűleg hamis gyógyszereket forgalmaztak. A magyarországi szerverről működő weboldalakról vásárolt összes készítmény hamis, hatóanyag nélküli, illetve illegális volt.
Megtévesztő probiotikum-hirdetések miatt bírságolt étrendkiegészítőket forgalmazó cégeket a GVH.
Megbüntette a versenyhivatal a Kyäni Europe AB nevű céget, amely az alaszkai áfonyát és alaszkai lazacot tartalmazó termékeit olyan színben tüntette fel, mintha annak gyógyhatást lehetne tulajdonítani. Az ügy érdekessége, hogy ez az az MLM-cég, aminek Herényi Károly és Lamperth Mónika is dolgozik.
Vérfagyasztó sikolyok helyett lagymatag figyelmeztetésre futotta az Országos Tisztiorvosi Hivataltól (OTH). „A nem megbízható forrásból beszerzett étrend-kiegészítők károsak lehetnek az egészségre” – foglalta össze mondandóját „lakossági panaszokra” reagálva a közegészségügy legfőbb őre.
Megtiltják Kínában az étrend-kiegészítők elnevezésénél az Isten, az örök élet, valamint a szex kifejezések használatát - jelentette kedden a kínai állami média.
Az időjárás tökéletesen kedvez a vírusoknak, a náthának, az influenzának. Persze ezek kivédésére számtalan csodaszert kínálnak, kérdés, higgyünk-e a reklámoknak, hogy az éppen szóban forgó termék majd minden kórokozót távol tart tőlünk. Ám az általunk megkérdezett szakemberek a természetes vitaminpótlás mellett teszik le voksukat.
Jobban teljesítettek a memóriateszteken azok az emberek, akiknek az étrendje gazdag volt kolinban, és kisebb eséllyel jelentkeztek agyukban demenciára utaló jelek is - állapították meg tanulmányukban amerikai kutatók.