Mintha egy szerelmes kisfilm lenne ez a kutyák örökbefogadásáról szóló reklám
Fura szpottal népszerűsíti egy menhely a kutyaörökbefogadást.
Fura szpottal népszerűsíti egy menhely a kutyaörökbefogadást.
Micsoda világnapi akció!
A svájciak döntő többsége támogatja, hogy az azonos nemű párok is házasodhassanak.
„Nagyon elkeserítő és szomorú, hogy a napi politikát eddig elkerülő Ars Sacra fesztivált a petíciókkal és egyéb fenyegetésekkel sikerült belesodorni a politikába – írta, miután az Anyáim történetét bejelentés miatt kizárták a fesztivál programjából.
A Nem Tehetsz Róla, Tehetsz Ellene Alapítvány után a Gólyahír Alapítvány az Örökbefogadó Családokért is reagált a KerekMese egyik rajzfilmjének tartalmára.
Penelope és Joseph életük legelejétől az első nyíltan meleg amerikai kabinetminiszter és Chasten Glezman mellett fognak felnőni.
A családokért felelős tárca nélküli miniszter azt mondta, hogy az összes hozzá érkezett kérelmet jóváhagyta. Azt azonban nem tudni az RTL Híradó szerint, hogy összesen hány kérvény vár elbírálásra.
Az #acsaládazcsalád kampány egyik kitalálója és arca az állásinterjún megmondta, hogy egy férfival él együtt, akivel gyereket is szeretnének. Elárulta, hogy szivárványcsaládos új mesekönyvük már darálásálló, vastag papíron jelenik meg. HVG-portré.
Bár már márciusban hatályba lépett az a törvénymódosítás, amely erősen megnehezíti, hogy egyedülálló szülők is gyereket fogadhassanak örökbe, a pontos feltételeket még nem hozta nyilvánosságra az illetékes minisztérium.
A kormányközeli, magát kereszténynek valló hírportálon azt írták egy meleg párról, hogy a két férfi a hatóságokat megvezetve próbált meg örökbe fogadni. A Fővárosi Törvényszék most nem jogerősen kimondta: a szóban forgó pár semmiféle "jogi kiskapuval" nem trükközött, a vasárnap.hu-nak ez az állítása alaptalan.
Szóba sem kerülhetne ma már, hogy az Anyáim története című dokumentumfilm meleg párja Magyarországon örökbefogadással családdá váljon. Nekik még sikerült.
Fekete-Győr Andrásnak nem tetszik, amit a Jobbik elnöke mondott.
Leszbikus, magyar örökbefogadó párról szóló dokumentumfilm debütál a napokban, amely nemcsak a szivárványcsaláddá válás hosszú folyamatáról, hanem a szerepkeresés nehézségeiről is nyíltan kíván beszélni. Dér Asia és Haragonics Sára rendezőket a forgatás körülményeiről, buktatóiról, és arról is kérdeztük, gondolták-e volna, hogy mire bemutatják a filmjüket, a kormány már el is rendezi a melegek örökbefogadásával kapcsolatos „joghézagot”.
A színész, rendező is reagált a nemrég megjelent, örökbefogadással kapcsolatos kormányrendeletre.
Egyedülálló szülőktől, azonos nemű pároktól vett idézetekkel érvel a Szivárványcsaládok Alapítvány az örökbefogadást sokaknak ellehetetlenítő rendelet ellen. Azt kérik, álljanak vissza a régi szabályok, mikor nem a miniszter, hanem szakemberek döntenek a gyerek sorsáról.
A döntés gyakorlatilag ellehetetleníti, hogy a gyermekeket azonos nemű párok fogadják örökbe.
A magyarországi spanyol, német, holland, ír, svéd és belga nagykövet azt üzeni, hogy a család az család.
Pedig még nem is lépett életbe az új törvény.
Reagáltak a szivárványcsaládok Novák Katalin interjújára.
Az azonos neműek örökbefogadásával kapcsolatban elmondta, nem arról van szó, hogy ki kit szerethet, hanem arról, hogy azokról a kiszolgáltatott gyerekekről, akikről lemondtak a vér szerinti szüleik, hogyan gondoskodik az állam.