Nagy a baj: már az űrből is látni az amazonasi erdőtüzeket
Ég és csak ég a bolygó tüdejének is nevezett brazil esőerdő, a tűz pedig már nagyon messziről is jól kivehető. Mi lesz ennek a vége?
Ég és csak ég a bolygó tüdejének is nevezett brazil esőerdő, a tűz pedig már nagyon messziről is jól kivehető. Mi lesz ennek a vége?
Ritka alkalmak egyike, ha a Balatont az űrből csodálhatjuk meg, hiszen így olyan részleteit is megláthatjuk, amiket máskor soha.
A Kaliforniát sújtó múlt heti földrengések olyan erősek voltak, hogy az utánuk kialakult egyik repedést még az űrből is látni.
A Raikoke vulkán nem túl aktív, utoljára 1924-ben tört ki. Ehhez képest nem kis meglepetés, hogy a hétvégén ismét működésbe lépett, az óriási mennyiségű hamut pedig a Nemzetközi Űrállomásról is látni.
A Jupiter viharosan kavargó felhőiről készített felvételeket a NASA Juno nevű űrszondája. A végeredményként kiadott kép négy fotóból áll össze.
A NASA OSIRIS-REx szondája minden eddiginél közelebb került egy csillagászati objektumhoz, ráadásul ez a Földre jelenleg legveszélyesebbként számontartott Bennu aszteroida. Egy fotót is küldött haza az égitestről.
Érdekes fotót készített a NASA a Mars felszínén egy porlavináról. A kép többek szerint a Trónok harcából ismerős Stark-ház jelképére hasonlít.
Mégsem volt hiábavaló dolog felküldeni az izraeli holdszondát, az űreszköz remek fotót készített a látottakról. Aztán pedig örökre elnémult.
Több mint beszédes fotót közölt a Nemzetközi Űrállomáshoz vasárnap megérkezett SpaceX Crew Dragon űrhajóról a NASA egyik űrhajósa. A felvétel nem csak egy újabb űrfotó: mint a kép készítője is írta, a pillanat egyúttal új időszámítás kezdete is az űrkutatásban.
Két éve körözget a Jupiter körül a NASA egyik űrszondája, amely most újabb elképesztő felvételt lőtt a gázóriásról. És ez talán az eddigi legjobb.
Mintegy 400 km-rel a Földtől élik életüket a Nemzetköz Űrállomás űrhajósai, akik most egy látványos felvételt küldtek haza.
Két héttel ezelőtt járt a Föld közelében a 3200 Phaethon nevű aszteroida, ami a Geminidák meteorraj létezésért felel. Kiderült, nagyobb mint eddig gondolták.
A NASA közzétette a Juno űrszonda októberi felvételét, amelyen a Jupiter egyik nagy viharja miatt lett különleges a felvétel.
Felkerült a YouTube-ra a néhány napja a Szaturnusz légkörébe zuhanva elporladt Cassini űrszonda utolsó fényképeiből készített összeállítás.
Lássuk be, az űrből nem nehéz látványos fényképet csinálni a Földről, hiszen az emberiség 99,999 százalékának elérhetetlen ez a perspektíva. De még az űrfutók között is vannak kiemelkedőek.
Átvonult a Merkúr bolygó a Nap előtt. A Merkúr az a picike fekete folt a nagy fehér Nap-arcon. Utoljára 2006-ban volt ilyen, legközelebb pedig 2019-ben fog megtörténni. A képeket Salgótarjánból lőtték hétfőn.
Ha valaki nem csak állóképekben szeretné látni a történelem egyik legnagyobb tudományos sikerét, a holdra szállást, annak most két lenyűgöző videót mutatunk. Az egyik pörgős-játékos, a másik nyugodt-elgondolkodtató.
Az Apollo-program keretén belül fényképezőgépeket is vittek a Holdra, nem csak űrhajósokat. Az archívum kezelői most úgy döntöttek, hogy az összes képet feltöltik a netre. Bárki nézegetheti és ingyen letöltheti őket.
Az űrből fotózta le a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) tartózkodó Scott Kelly amerikai űrhajós a Karib-térséget fenyegető Joaquin hurrikánt. A fotót a NASA tette közzé pénteken.
Az Európai Déli Obszervatórium fotót készített az ESO 378-1 jelölésű négy fényév átmérőjű planetáris ködről. Ez az eddigi legjobb minőségű felvétel az égi jelenségről.