Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
A Jupiter viharosan kavargó felhőiről készített felvételeket a NASA Juno nevű űrszondája. A végeredményként kiadott kép négy fotóból áll össze.
A gázbolygó viharos északi féltekéjéről május 29-én készített felvételeket az űrszonda, amikor huszadszor kerülte meg a Jupitert – közölte a NASA bolygókutató intézete, a Jet Propulsion Laboratory. A Juno négy felvételből állította össze az alábbi képet.
A szonda ekkor a felhőktől 18 600-8600 kilométer magasságban volt, megközelítőleg az 59-34. északi szélességi fokok között.
[A NASA kiszúrt valami furcsa változást a Jupiter mágneses mezejében]
A Junót 2011. augusztus 5-én indították útnak a Floridában lévő Cape Canaveral-i légitámaszpontról, Jupiter körüli pályájára 2016. július 4-én érkezett meg. A szonda elsődleges célja, hogy megértse a Jupiter eredetét és fejlődését, szilárd bolygómagot keressen, feltérképezze mágneses mezejét, víz és ammónia után kutasson, és vizsgálja a bolygó légkörét.
A Jupiter környékén dolgozó Juno űrszonda számos fotót készített, mióta megérkezett "munkahelyére". Az egyiken a jupiteri napfelkelte és napnyugta látható, egy másik pedig olyan, mintha valamilyen szürreális fotót nézne az ember.
Ha szívesen veszi a látványos űrfotókat, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos eredményeket is bemutató Facebook-oldalát.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.