Látja ezt a világos pöttyöt? Vasárnap landolni fog a Földön
A Virtual Telescope Project mérnökei kiszúrták az Orion űrhajót – a Földtől mintegy 382 ezer km távolságra.
A Virtual Telescope Project mérnökei kiszúrták az Orion űrhajót – a Földtől mintegy 382 ezer km távolságra.
A NASA NEO Surveyor nevű űrteleszkópja leghamarabb 2028-ban kezdheti meg a munkáját, de már most duplájába kerül az eredeti tervben szereplő árhoz képest.
Az Orion űrhajó a Hold megkerülése után már elindult a Föld felé, ennek apropóján a NASA egy újabb sorozatot publikált azokból a felvételekből, amit az űrhajó útja során eddig készített.
Egy nemzetközi kutatócsoport a Merkúr és a Nap közötti pályára küldene egy olyan űreszközt, amely atomórája érzékelni tudná a sötét anyag jelenlétét.
A kutatók szerint 2030-tól üzemelhet majd az a rádióteleszkóp, ami több tíz fényévről is képes észrevenni egy repülőtéren használt radart.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi egyetem mérnökei bemutatták az MRC-100 nevű miniatűr műholdat, ami az Egyesült Államokból indulva áll majd pályára a Föld körül.
33 évesen a magyar űrkutatás meghatározó alakja Zábori Balázs, a következő magyar űrhajóst kiválasztó program vezetője. Szerinte Magyarországnak sem luxus az űrszektorra költeni, mert aki most ebbe fektet, az világgazdasági szereplő lesz a jövőben. HVG-portré.
A James Webb űrteleszkóp adatait feldolgozó tudósok teljesen új képetkaptak arról, hogyan is néz ki a Sas-köd legismertebb régiója.
A legjobb űrfotók nemcsak tudományos szenzációt jelentettek, hanem megváltoztatták az emberiség önmagáról alkotott képét is – hol büszkeséget és reményt ébresztve, hol aggodalmat és félelmeket generálva. Az elmúlt ötven év felvételeiből készült válogatás ezt a Földön kívüli utazást idézi fel.
A NASA űrhajója, az Orion hamarosan útnak indul a Föld felfé, előtte viszont tesz még néhány tiszteletkört a Hold körül.
A tudósok a Viking–1 marsi szonda adatai alapján úgy vélik, 3,4 milliárd éve egy akkora aszteroida találta el a Marsot, amekkora a Földön kipusztította a dinoszauruszokat.
Az amerikai tudósok egy kvantumszámítógép segítségével hoztak létre két, miniatűr fekete lyukat, ami igazolja, létezhetnek a féregjáratok.
A kutatók a Szomáliában becsapódott El Ali meteorit egy 70 grammos darabkáját vizsgálták meg, és abban már legalább két új ásványt találtak.
A kínai űrállomás legénysége hamarosan lezárja a Mennyei Palota építésének utolsó műveleteit.
A NASA új űrhajója, az Orion megdöntötte az Apollo 13 rekordját – messzebbre jutott az 1970-ben repült űreszköznél.
A NASA élesben tesztelhette azt a rendszert, ami képes kiszámítani, hol fog becsapódni egy aszteroida.
A japán űrügynökség Equuleus nevű műholdja olyan adatokat rögzít majd, ami segíthet megvédeni az űrhajósokat a Föld–Hold utazás során.
Az elkövetkezendő tíz év legfényesebb és legnagyobb Marsa lesz látható egész decemberben az égbolton. A vörös bolygó december 1-jén ér földközelbe, majd december 8-án kerül szembenállásba a Nappal az égbolton. Szabad szemmel nézve csak a Jupiter látszik majd nála fényesebbnek.
A NASA tudósai a Markarian 501 nevű blazárt figyelték meg, hogy megtudják, honnan érkezik a hihetetlen nagy sebességgel útnak indított sugárzása.
„Los Angelesből elütöttek egy golflabdát, hogy eltaláljon egy kilincset a Buckingham-palotán” – így magyarázta a NASA egyik mérnöke, milyen mutatvány volt két rovert sikeresen eljuttatni a Marsra. Az erről most dokumentumfilmet készítők ugyanilyen pontossággal célozták meg a lelkünk egy darabját, hogy ott találjon el, ahol a legjobban fáj. Ajánló.