Marsi tóra bukkantak, folyékony víz lehet benne
Folyékony víz jelenlétére utaló bizonyítékokat találtak a kutatók a Marson.
Folyékony víz jelenlétére utaló bizonyítékokat találtak a kutatók a Marson.
A napokon belül induló űrszondát segítségével a NASA tudósai olyan közelről tanulmányozhatják a Napot, ahol ember alkotta objektum még nem végzett kutatásokat. A tudósok azt remélik, a Nap számos titkára megkapjuk a választ.
A Titánról nagyon nehéz éles képeket készíteni, most több ilyet is közölt a Cassini űrszonda a Titánról, mely az egyetlen, aminek felszínén a Földön kívül vizet tartanak számon.
Oroszország 640 műholdat akar a világűrbe juttatni Szféra (égbolt) nevű új űrkutatási programja keretében a következő 10 év alatt – közölte Vlagyimir Putyin orosz elnök szerdán a Roszkozomosz, az orosz űrkutatási hivatal vezetésével találkozva.
Mintegy 400 km-rel a Földtől élik életüket a Nemzetköz Űrállomás űrhajósai, akik most egy látványos felvételt küldtek haza.
Először sikerült meghatározniuk a kutatóknak a Naprendszeren kívüli neutrínók egyik keletkezési helyét a világűrben.
Másodpercekkel az indítás után kigyulladt egy magántársaság által fellőni kívánt rakéta szombaton Japánban.
A Cassini űrszonda olyan szerves molekulákat talált, amelyeket eddig még soha a Földön kívül.
Több tucat kilogramm uborkát, paradicsomot és salátát szüreteltek már le a Német Űrközpont (DLR) antarktiszi üvegházában.
Az Európai Déli Obszervatórium (ESO) chilei távcsőegyüttesének műszerével és a Hubble-űrtávcsővel csillagászok az Einstein-féle általános relativitáselmélet eddigi legpontosabb, Tejútrendszeren kívüli tesztjét szolgáltatták.
Egy nemzetközi kutatócsoport megtalálta az univerzum rejtőzködő hagyományos anyagának eddig hiányzó, utolsónak vélt részét.