Már a Roszsztat adatai szerint is recesszióba süllyedt az orosz gazdaság
A magyar kormánypropaganda mindeközben azt szajkózza, a szankciók nem működnek.
A magyar kormánypropaganda mindeközben azt szajkózza, a szankciók nem működnek.
A szakember szerint a forint árfolyamzuhanásával kapcsolatban nincs értelme spekulációt emlegetni, mivel annak nem lehet ilyen jelentős és hosszantartó hatása.
A vásárlók a korábbi éveknél tudatosabbak, sokan hozzák előre a karácsonyi bevásárlást.
Áttörést hozhat a COP27 környezetvédelmi világkonferencián az Európai Unió javaslata, amely vállalja a részvételt egy olyan világalapban, amely a gyengén fejlett országokat segítené a klímaváltozás elleni harcban. A zárónyilatkozat tervezete nem tartalmazta ezt, és emiatt a világ szegényebbik fele meg akarja tagadni az aláírását az ENSZ környezetvédelmi világkonferenciáján.
Idén jobb évet zárhatnak a termelők.
A Mol szerint a környéken nem robbanás, hanem a biztonsági riasztás hangja hallatszott.
Túl szűkre szabta a keretet a Mol, a többszöri tankolás időkiesés.
Június óta a normál töltőoszlopokon is érvényben van egy 50 liter/tankolás korlátozás.
Kimagasló év volt a tavalyi a startupok számára, akár a finanszírozást, akár a felfutó cégek számát nézzük, idén azonban nem biztos, hogy folytatódik az őrület. Globálisan már látható, hogy a kockázati alapok tartogatják a puskaporukat, és a hazaiak is biztonsági játékot játszanak. Itthon az állam nagy dobásra készül, de mivel a részletekkel még adós, kivárásra készteti a piaci szereplőket is. Ettől függetlenül akadnak olyan ágazatok, ahol a válság is kitermelhet nagyot menő startupokat.
A kormány szerint a családokat védik, valójában az autótulajdonosokat támogatják, akik közt történetesen vannak családok. A kancelláriaminiszter végül annyit legalább elismert, hogy az egész ötletszerű.
Volt egy rövid idő, amíg úgy tűnt, hogy egy közepesen erős gazdaságú ország is esélyesként pályázhat egy foci vb vagy Eb, netán olimpia megrendezésére, mára viszont a nagy sporteseményeket a leggazdagabbak és az autoriter államok osztják fel maguk között. Pedig vannak lehetőségek arra, hogy ne ez legyen az általános, de ahhoz nagy átalakulásokra volna szükség.
Hatalmas sorok alakulhatnak ki. A Mol szerint a szállítás felfüggesztése ideiglenes, de nem mondták meg, meddig fog tartani.
A jelenlegi kiszámíthatatlan helyzet 2023-ban tovább fokozódik, a nagyvállalatok pedig pesszimisták a jövőt illetően.
Jeremy Hunt pénzügyminiszter szerint már 2022-ben 9,1 százalékos inflációval számolnak. 2023-ra ez az adat 7,4 százalékra mérséklődhet, de az infláció eltűnni nem fog.
Rezsitámogatást kaphatnak Hódmezővásárhelyen a rászorulók, a segély forrását a most bevezetett adóból fedeznék. A földadó miatt még a MAGOSZ is nekiment Márki-Zaynak, de végül a közgyűlésen megszavazták a képviselők.
A magas kamatok miatt lefullad az ingatlanhitelezés, a gazdasági válság miatt a lakáspiacon zuhan a kereslet, egyre többen nem tudják maguknak megengedni, hogy lakást vegyenek, különösen azok, akik nem jogosultak állami támogatásra. Eközben a kínálat is szűkül. Az árak drasztikus emelkedése is megállt már.
Csak a litván és az észt pénzromlás rosszabb a miénknél a kontinensen.
Az adatokból úgy tűnik, hogy a szankciók mégis működnek.
Ruszlan Edelgerjev többek között az EU azon tervét bírálta, miszerint szén-dioxid-adót vetnének ki a behozatali termékekre.