A globális minimumadó vétójával hosszú távon sokat kockáztathat az Orbán-kormány
Rövid távon akár racionálisnak is mondható a magyar kormány belengetett uniós vétója a globális minimumadóra. Hogy később mi lesz, ezúttal is mellékes.
Rövid távon akár racionálisnak is mondható a magyar kormány belengetett uniós vétója a globális minimumadóra. Hogy később mi lesz, ezúttal is mellékes.
Az eddiginél sokkal magasabb inflációs előrejelzést tett közzé az alapkamaton is nagyot emelő MNB; a hőhullám alatt vízhiány lett a budai agglomerációban; Pest és Nógrád megye sok településén eközben a hulladék szállítása akadozik. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Az FBI egy egész festménykiállítást lefoglalt, mert a képek szinte biztosan hamisítványok. Ha nem azok lennének, 100 millió dollárt érnének. A műhamisítás mind a mai napig hatalmas üzlet, és rendkívül elterjedt, pár éve az egyik legpatinásabb galéria volt kénytelen lehúzni a rolót, mert évekig hamis képekkel kereskedett. Valószínűleg gondatlanságból.
De legalább lesz elég.
Nem elég, hogy az alapanyagok drágulása miatt már elindult a kenyér ára felfelé, nincs vége a trendnek, még az aszály is belerondíthat. Sok alföldi gazdaságban dupla ráfordítással a tavalyi terméshozam felét takaríthatják be.
Az intézkedés február 24-től visszamenőleges hatállyal alkalmazható, és december 31-ig marad érvényben.
Így összesen 2,2 milliárd euróra emelkedne az Ukrajnának a háború kezdete óta küldött makroszintű uniós pénzügyi támogatás.
Már meg is jelent a Magyar Közlönyben az erről szóló határozat.
A miniszter azt mondta, hogy a kormány megírta a válaszlevelet, és el is küldték időben.
Az orosz elnök az indiai kormányfővel beszélt telefonon – többek közt az élelmiszerpiacról.
Hiába folyt be 11 milliárd forintnyi osztalék az államtól kapott részvények után a Mathias Corvinus Collegiumot fenntartó alapítványhoz, a tavalyi évet majdnem 9 milliárdos veszteséggel zárták, ami az előző évinek a százhúszszorosa. Igaz, sok volt a kiadásuk is: fizetésekre például több mint 4 milliárd ment el, cégeket alapítottak, részesedést vásároltak, meg a rezsi is drágult.
Hordjunk újra maszkot, és a legveszélyeztetettebb csoportok oltassák be újra magukat – tanácsolják a francia szakértők, akik szerint így elkerülhető, hogy a Covid–19 a 22-es nyarat is elrontsa.
Az MNB kamatemelése annyira volt elég, hogy két és fél napig kicsit megnyugtassa a piacot, de mostanra visszaesett a forint az emelés előtti szintre.
Szijjártó Isztambulban tárgyalt a Roszatom vezérigazgatójával.
A gyógyszerhez, terápiához hozzáférés alapjog, hasonlóan ahhoz, ahogy a Vöröskereszt munkáját sem kérdőjelezi meg senki a konfliktuszónákban, indokolja Orbán Gábor vezérigazgató, miért nem távozott eddig egyetlen gyógyszermulti sem Oroszországból. Interjú.
Élesednek a különadók, nagyobb lesz a jövedéki adó is, megdrágul az alkalmi munkások foglalkoztatása. Sok okmány lejár, csak az autósok kapnak egy kiskaput, és igaz, nem 1-jétől, hanem másodikától, de SZÉP-kártyával sem lehet majd ételt venni. Összegyűjtöttük, mi minden változik, ahogy elkezdődik az év második fele.
Az üzemanyagok árának emelkedését is kifizettetik az utazókkal.
A gazdaságfejlesztési miniszter szerint recesszió jön a világban 2023-ban, de Magyarországon nem biztos. Az árstopban az a rossz, hogy egyszer ki kell belőle jönni.
Két év alatt 900-1000 milliárd forintot érnek a kormány adóemelései és új adói, ezek 2022-ben 0,4, 2023-ban 1,5 százalékponttal növelik az inflációt. Az árstopok ezt bőven ellensúlyozzák – de nem tudni, a kormány mihez kezd velük ősztől, a jegybank azzal a feltételezéssel számol, hogy fokozatosan kivezetik őket. A kormány közel 2 ezer milliárdot szórt ki a választások előtt, ami a háztartások fogyasztásán keresztül a GDP-t pörgeti – és az importot, így hozzájárul az ország folyó fizetési mérlegének hatalmas hiányához.
Az ellenzéki hetilapot helyreigazításra kötelező kúriai ítélet azért nem sérti az Alaptörvényt, mert a miniszterelnök vejétől mint gazdasági szereplőtől nem várható el, hogy maga intézkedjék az őt ért vádak cáfolatáról – mondta ki egyhangúlag az Ab.